Nothing Ear 1 - słuchawki nowej firmy byłego szefa OnePlus. Zabójcy AirPodsów Pro?

Nothing Ear 1 - słuchawki nowej firmy byłego szefa OnePlus. Zabójcy AirPodsów Pro?

Nothing, hardware'owy startup stworzony przez współzałożyciela OnePlus, Carla Pei, ujawnił, że jego pierwszy produkt konsumencki pojawi się w sklepach jeszcze w tym miesiącu, a konkretniej 27 lipca. W wywiadzie dla TechCrunch Pei powiedział, że nadchodzące słuchawki douszne Ear 1 będą podobne pod względem funkcji do AirPodsów Pro od Apple, ale w znacznie niższej cenie, wynoszącej zaledwie 99 USD. Te co prawda miały zadebiutować już w czerwcu, ale firma zdecydowała się wstrzymać premierę z powodu „nieoczekiwanych wyzwań projektowych”. Jak się bowiem okazało, wytwarzając produkt z półprzezroczystą obudową, „naprawdę, bardzo trudno jest zapewnić wysoką jakość”. Pei podkreślił, że w takim przypadku trzeba zadbać o to, aby wszystko w środku wyglądało tak samo dobrze, jak na zewnątrz.

Słuchawki douszne Ear 1 będą podobne pod względem funkcji do AirPodsów Pro od Apple, ale w znacznie niższej cenie.

Kwestie takie jak wybór odpowiednich magnesów, które zwykle są umieszczane wewnątrz produktu i przeważnie nie są widoczne dla konsumenta, w tym przypadku okazały się niezwykle ważne, podobnie jak znalezienie odpowiedniego kleju, aby utrzymać całość razem. Jeśli wybierzesz niewłaściwy klej, może to zrujnować ogólną estetykę. Firma oficjalnie zaprezentuje Ear 1 podczas premiery 27 lipca. Na razie ujawniono, że słuchawki będą mogły się pochwalić „wiodącą specyfikacją”, chociaż nie jest jasne, co to oznacza poza potwierdzoną technologią ANC (aktywna redukcja szumów). Pei pozycjonuje swój nowy produkt jako konkurenta dla AirPods Pro firmy Apple, który kosztuje 249 USD. Chociaż bezprzewodowe słuchawki douszne stały się obecnie jednym z najpopularniejszych produktów technologicznych, Nothing podkreśliło, że ten rynek daje ogromną szansę rozwoju i wymaga zróżnicowania. Ear 1 ukaże się początkowo w Wielkiej Brytanii, Indiach, Europie i Ameryce Północnej. W przyszłości słuchawki douszne zostaną wprowadzone na rynek w Japonii, Korei i innych terytoriach.

Nadchodzi OnePlus Pad? Chiński producent podobno szykuje się do wejścia na rynek tabletów

Kosztujące 99 USD słuchawki douszne Ear 1 wydają się dobrze wycenione, o ile rzeczywiście okażą się tańszą, ale nie gorszą alternatywą dla droższych produktów, choćby od Apple. Na rynku są oczywiście tańsze opcje, ale bywa różnie pod względem ich jakości i funkcjonalności. Nadal relatywnie niewiele wiemy na temat słuchawek dousznych Nothing, ale te zapowiadają się bardzo obiecująco i liczymy na to, że rzeczywiście okażą się „zabójcami AirPodsów Pro”, które w Polsce kosztują 919 zł. Pytanie tylko, jak wypadać będą na tle tańszych budsów, gdyż za mniej więcej taką samą kwotę można kupić Google Pixel Buds A-Series lub Samsung Galaxy Buds, które są już dostępne na rynku. 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Nothing Ear 1 - słuchawki nowej firmy byłego szefa OnePlus. Zabójcy AirPodsów Pro?

 0