Nothing, nowy startupu Carla Peia, wskrzesi smartfony Essential?

Nothing, nowy startupu Carla Peia, wskrzesi smartfony Essential?

Okazuje się, że Essential, czyli firma należąca do Andy’ego Rubina, może zostać wskrzeszona. Wszystko za sprawą Nothing, czyli nowego startupu Carla Peia (współzałożyciel OnePlus), który właśnie nabył prawa do marki. Przeglądając bazę danych brytyjskiego Urzędu ds. Własności Intelektualnej, 9to5Google odkryło, że Rubin przeniósł własność znaków towarowych i logo Essential do nowej firmy Peia już 6 stycznia 2021 r. Nie jest jednak jasne, czy startup przejął również patenty Essential, ani co planuje zrobić z logo i znakami towarowymi, gdy jest już ich właścicielem. Zapewne teraz, kiedy informacja ta ujrzała światło dziennie, nie przyjdzie nam zbyt długo czekać na jakiś oficjalny komunikat w tym temacie.

Nothing, czyli nowy startupu Carla Peia, współzałożyciela OnePlus, właśnie nabył prawa do marki Essential.

Carl Pei, współtwórca OnePlus, prezentuje swoją nową firmę Nothing... i nic nie zapowiada

Kiedy Pei ujawnił pierwsze szczegóły na temat Nothing na początku lutego, zdradził, że jego pierwszym produktem będą bezprzewodowe słuchawki i obiecał więcej urządzeń jeszcze w 2021 roku. „Budujemy ekosystem inteligentnych urządzeń. Zaczniemy od prostszych produktów, bezprzewodowych słuchawek dousznych. Będziemy mieć wiele produktów przez cały rok, nie tylko produkty audio, a ostatecznie chcemy tworzyć nowe urządzenia w taki sposób, aby te komunikowały się ze sobą ” - powiedział Bloombergowi. Wykupienie znaków towarowych Essential sugeruje, że Nothing zamierza wypuścić także nowy telefon tej marki. Mimo wszystkich swoich wad Essential miał naprawdę spore grono oddanych fanów, którzy pokochali PH-1, jedyny telefon, który wydał Rubin w ramach swojej firmy. Wynikało to po części z faktu, że „ojciec” Androida nie do końca był szczery co od powodów swojego odejścia z Google w 2014 roku.

Nawet jeśli Nothing nie wykorzysta jednak przejętych znaków towarowych, dziedzictwo Essential będzie prawdopodobnie żyło w inny sposób. Pod koniec 2020 roku ponad dwa tuziny byłych pracowników trafiło do OSOM Products, firmy założonej przez Jasona Keatsa, byłego szefa działu badań i rozwoju w Essential. Startup planuje wypuścić jeszcze w tym roku urządzenie z Androidem koncentrujące się na prywatności użytkowników. W międzyczasie Nothing obiecało udostępnić więcej szczegółów na temat swoich nadchodzących urządzeń pod koniec lutego.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Nothing, nowy startupu Carla Peia, wskrzesi smartfony Essential?

 0