Nothing Phone 1 nie będzie demonem wydajności, ale to nic złego

Nothing Phone 1 nie będzie demonem wydajności, ale to nic złego

Nothing, czyli nowa firma założyciela OnePlus, powoli szykuje się do premiery swojego pierwszego smartfona, odsłaniając kolejne informacje na jego temat. Tym razem producent ujawnił, jaki procesor będzie napędzać Phone 1 i jeśli ktoś liczył na poziom najwydajniejszych flagowców, to może poczuć się rozczarowany. 

Debiutancki smartfon Nothing, Phone 1, jest napędzany przez procesor Qualcomm ze średniej półki, a konkretnie Snapdragon 778G Plus, co firma potwierdziła portalowi Input Mag. Oznacza to, że telefon nie będzie oferował topowej wydajności na poziomie modeli wyposażonych we flagowy procesor Qualcomm Snapdragon 8 Plus Gen 1.

Debiutancki smartfon Nothing, Phone 1, jest napędzany przez procesor Qualcomm ze średniej półki, a konkretnie Snapdragon 778G Plus.

Założyciel Nothing, Carl Pei, powiedział, że firma wybrała układ o niższych parametrach, ponieważ wierzy, że oferuje lepsze połączenie ceny, wydajności, mocy cieplnej i zużycia energii. Nothing podkreśla również, że wariant Plus 778G obsługuje bezprzewodowe i odwrotne ładowanie bezprzewodowe, funkcje zwykle zarezerwowane dla flagowych chipsetów Qualcomm. Snapdragon 778G Plus ma także nieznacznie szybsze taktowanie procesora niż poprzednik, 778G.

Chociaż dotychczasowe zdjęcia Nothing z Phone 1 skupiały się na jego białym wariancie smartfona, ostatnie przecieki sugerują, że otrzymamy także czarną wersję kolorystyczną. Informator Ishan Agarwal opublikował na Twitterze zdjęcia drugiego wariantu, który nadal oferuje te same świecące paski, co biały model. Ponadto telefon podobno oferować będzie 6,55-calowy wyświetlacz 120 Hz, baterię o pojemności 4500 mAh z szybkim ładowaniem 45 W i 8 GB pamięci RAM.

Chociaż oficjalna premiera zaplanowana jest dopiero na przyszły miesiąc, wygląda na to, że do tego czasu poznamy wszystkie szczegóły Phone 1. Na początku tego miesiąca Nothing zaprezentowało tylny panel smartfona, a następnie przekazało wczesną próbkę YouTuberowi Marquesowi Brownlee, aby szczegółowo omówić design telefonu. W tym tempie jedynymi szczegółami, które zostaną ogłoszone 12 lipca, będą jego cena i data premiery.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Nothing Phone 1 nie będzie demonem wydajności, ale to nic złego

 0