Nowa aktualizacja do Windowsa 11 zepsuła Red Dead Redemption 2

Nowa aktualizacja do Windowsa 11 zepsuła Red Dead Redemption 2

Microsoft niejednokrotnie zepsuł aktualizację czy to do Windowsa 10, czy Windowsa 11. Błędy negatywnie wpływały także na gry w tym ich wydajność i nie inaczej jest w przypadku Red Dead Redemption 2, którą najnowszy update zwyczajnie zepsuł.

Najnowsza aktualizacja do Windowsa 11 oznaczona jako KB5023774 sprawia, że użytkownicy systemu w wersji 21H2 nie mogą grać w grę Red Dead Redemption 2. Jak objawia się ów błąd? Po odpaleniu launchera Rockstar Games (wymaganego, do grania w produkcje studia) i naciśnięciu przycisku "Play" nie dzieje się dosłownie nic, a aplikacja próbuje bezskutecznie odpalić produkcję. Według Microsoftu problem dotyczy wyłącznie Windowsa 11 21H2. Firma przyznała na oficjalnej stronie internetowej, że bug występuje i wspólnie z Rockstar Games pracuje nad jego rozwiązaniem, ale w tej chwili podano tylko jedną metodę wyjścia z opresji.

Aktualizacja KB5023774 do Windowsa 11 uniemożliwia odpalenie gry Red Dead Redemption 2. Problem dotyczy wersji 21H2.

Firma sugeruje, by w przypadku, gdy Red Dead Redemption 2 nie działa zaktualizować Windowsa 11 do wydania 22H2. Po migracji użytkownicy powinni bez kłopotu zagrać w grę Rockstara. Drugie wyjście to czekanie aż gigant z Redmond znajdzie źródło problemu i wyda stosowną poprawkę, aczkolwiek może to potrwać. Ponadto jeśli wystarczająca liczba graczy po prostu dokona przesiadki do wersji 22H2, Microsoft będzie miał niewielką motywację do naprawienia błędu związanego z 21H2. Nie ma też informacji jakoby update KB5023774 wpływał na działanie innych gier.

Niestety Microsoft posiada tendencje do psucia swoich systemów operacyjnych, czego idealnym przykładem jest update z błędem powodującym duży spadek wydajności dysków SSD. Początkowo przypuszczano, że dotyka on modelu SSD ADATA XPG SX8200 Pro 1 TB, lecz problem może mieć szerszy zasięg. "Kopiowanie dużych wielogigabajtowych (GB) plików może trwać dłużej niż oczekiwano w systemie Windows 11, w wersji 22H2. Bardziej prawdopodobne jest doświadczenie tego problemu podczas kopiowania plików do systemu Windows 11, wersja 22H2 przez sieć za pośrednictwem Servera Message Block (SMB)". Wszystko wraca do normy po odinstalowaniu nieszczęscnej łatki. Mieliście kiedyś jakieś przygody z oprogramowaniem Microsoftu? Czy was błędy się nie tykają?

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Nowa aktualizacja do Windowsa 11 zepsuła Red Dead Redemption 2

 0