Nowa aktualizacja Windows 10 przynosi nowe błędy. Pojawiają się problemy z uruchamianiem wielu gier

Nowa aktualizacja Windows 10 przynosi nowe błędy. Pojawiają się problemy z uruchamianiem wielu gier

Microsoft nie ma dobrej opinii użytkowników, jeśli chodzi o aktualizowanie Windows 10. Nieustannie słyszymy o poprawkach, które powodują więcej problemów niż naprawiają. Producent systemu nie zamierza łamać utartych schematów i ponownie wypuszcza aktualizację, która powoduje kolejne błędy, w tym powoduje problemy z działaniem niektórych gier. Na szczęście dla niektórych, już sam proces aktualizacji nie przebiega prawidłowo i w niektórych przypadkach, nie udaje się dokonać podniesienia wersji systemu. Jak donosi Windows Latest, zbiorcza aktualizacja KB4598291 pojawiła się na początku tego miesiąca jako poprawka dla niektórych funkcji zepsutych przez aktualizację z października 2020 roku, poprawiając działanie funkcji Alt-Tab i menedżera poświadczeń systemu Windows. 

Aktualizacja KB4598291 nie dość, że powoduje problemy z samą instalacją, to może również uniemożliwiać uruchamianie gier takich jak World of Warcraft i innych DirectPlay.

Niestety jak niemal w przypadku każdej zbiorczej aktualizacji Windows 10, Microsoft wprowadzając nowy numer kompilacji, dostarcza nowych problemów. Wielu użytkowników informuje na forach, że ​​nawet sama instalacja KB4598291 nie jest łatwa. Użytkownicy piszą, że gdy aktualizacja zbliża się do 100 procent, pojawia się komunikat "instalacja nie powiodła się" i pliki są usuwane. Nie pomaga ponowienie tego procesu. Sporo osób, którym udało się zaktualizować system, szybko pożałowało swojej decyzji - update psuje gry oparte na DirectPlay, w tym tak głośne tytuły jak World of Warcraft.

Do wczoraj aktualizacja KB4598291 była opcjonalna, jednak teraz jest już automatycznie udostępniona wszystkim użytkownikom. To jednak nie koniec, bo również wydane nieco wcześniej  KB4598299 i KB4598301 powodują wiele problemów u niektórych użytkowników, w tym BSOD i awarie aplikacji. Aktualizacje powodują problemy z Visual Studio, a Microsoft napisał na forum aplikacji, że "poprawka tego problemu została wdrożona wewnętrznie i jest przygotowywana do wydania" - niestety nie poinformowali, co zepsują, naprawiając ten błąd.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Nowa aktualizacja Windows 10 przynosi nowe błędy. Pojawiają się problemy z uruchamianiem wielu gier

 0