Nowa część Call of Duty zamiast DLC do Modern Warfare 2 w 2023 roku. Oto, co planuje Activision

Nowa część Call of Duty zamiast DLC do Modern Warfare 2 w 2023 roku. Oto, co planuje Activision

W tym roku Activision Blizzard zamierzało zrobić sobie przerwę od pełnoprawnej odsłony Call of Duty skupiając się na wydaniu DLC do Modern Warfare 2. Jak się jednak okazuje projekt urósł do takiej skali, że ma zadebiutować jako oddzielna gra.

Activision Blizzard taśmowo wydaje kolejne części Call of Duty, co niekoniecznie podoba się fanom marki ze względu na małą ilość innowacji czy ciekawych rozwiązań. Firma woli restartować poprzednie produkcje takie jak Modern Warfare czy tworzyć mało ciekawe epizody pokroju Vanguard. Activision początkowo zdało sobie z tego sprawę w związku z czym zaplanowało roczną przerwę od gier premium związanych z CoD w zamian chcąc udostępnić dodatek do zeszłorocznego Modern Warfare 2. Teraz okazuje się, iż powstaje tak ogromny projekt, że opłaca się go wydać oddzielnie.

W tym roku zamiast DLC do Modern Warfare 2 mamy otrzymać pełnoprawą nową grę Call of Duty.

Insider Gaming twierdzi, że chociaż nowa zawartość początkowo była rozwijana jako DLC do Modern Warfare 2, projekt zmienił się w trakcie tworzenia i teraz ma być całkowicie nową grą Call of Duty. Wprawdzie całość rozwijają wszystkie studia deweloperskie związane z franczyzą, ale to Sledgehammer Games pozostaje głównym podmiotem odpowiedzialnym za tytuł. Podobno gra będzie mocno powiązana z Modern Warfare, co akurat nie dziwi zważywszy, iż pierwotnie powstawała jako rozszerzenie do dwójki. Nie wiemy, czy będzie nosić nazwę Modern Warfare 3.

Wskazywano, że DLC wniesie do MW2 zremasterowane mapy, nowe bronie, tryby czy przede wszystkim wątek fabularny. Zapewne ma on spiąć ze sobą wydarzenia zaprezentowane w poprzednich częściach cyklu. Beta nowego Call of Duty zostanie udostępniona 6-10 października i tradycyjnie początkowo będzie zarezerwowana wyłącznie dla posiadaczy konsol PlayStation 4 i PS5. Drugi okres testów, który będzie dostępny również na PC i konsolach Xbox, potrwa od 12 do 16 października. Tymczasem premiera gry na wszystkich platformach jest rzekomo zaplanowana na 10 listopada, a użytkownicy PlayStation otrzymają wcześniejszy dostęp do kampanii ponad tydzień wcześniej, 2 listopada. Są to nieoficjalne informacje, dlatego trzeba podchodzić do nich z dystansem.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Nowa część Call of Duty zamiast DLC do Modern Warfare 2 w 2023 roku. Oto, co planuje Activision

 0