Nowa generacja e-czytników Amazon Kindle Paperwhite już oficjalnie. Sporo nowości i kilka wariantów

Nowa generacja e-czytników Amazon Kindle Paperwhite już oficjalnie. Sporo nowości i kilka wariantów

Jak pisaliśmy wczoraj na bazie niedawnego przecieku, Amazon szykuje aktualizację czytników e-booków Kindle Paperwhite. Piąta generacja Paperwhite to pierwsze odświeżenie tej serii od prawie trzech lat, więc wprowadzone zmiany są naprawdę istotne i mogą skłonić użytkowników starszych modeli do wymiany hardware'u.

Nowy Kindle Paperwhite ma większy 6,8-calowy wyświetlacz (w porównaniu z sześciocalowym ekranem poprzedniego modelu, a firma twierdzi też, że ekran o gęstości pikseli na poziomie 300 ppi nie oślepia odblaskami i wygląda jak prawdziwy papier, co pozwala na „łatwe czytanie w każdych warunkach, nawet w bezpośrednim świetle słonecznym”. Ekran jest też o 10 procent jaśniejszy niż w poprzednim modelu przy maksymalnym ustawieniu i znajdziemy tu też tryb ciemny (biały na czarnym). 

Piąta generacja Paperwhite to pierwsze odświeżenie tej serii od prawie trzech lat, więc wprowadzone zmiany są naprawdę istotne i mogą skłonić użytkowników starszych modeli do wymiany hardware'u.

Nowa generacja e-czytników Amazon Kindle Paperwhite już oficjalnie. Sporo nowości i kilka wariantów

Amazon przeprojektował interfejs i mówi się, że przewracanie stron jest o 20 procent szybsze. Paperwhite ma stopień ochrony IPX8, co oznacza, że ​​jest wodoodporny, ale nie odporny na kurz. Ponadto jeszcze w tym roku będzie można konfigurować i zmieniać ustawienia e-czytnika za pomocą aplikacji Kindle na sparowanym urządzeniu z systemem iOS lub Android. Amazon rozszerza ofertę Kindle Paperwhite o kilka nowych urządzeń. Wariant Signature Edition ma dodatkowo czujnik światła, który automatycznie dostosowuje jasność ekranu w zależności od otoczenia. Jest to również pierwszy Kindle z obsługą ładowania bezprzewodowego (nada się dowolna ładowarka kompatybilna z obsługą Qi).

Nowa generacja e-czytników Amazon Kindle Paperwhite już oficjalnie. Sporo nowości i kilka wariantów

Jest też Kindle Paperwhite dla dzieci, dwa lata po tym, jak Amazon ogłosił pierwszy Kindle dla młodzieży. Kindle Paperwhite Kids jest w dużej mierze taki sam jak pozostałe dwa modele pod względem designu, chociaż oferuje wiele funkcji przyjaznych dzieciom. Po pierwsze, mamy dwuletnią bezproblemową gwarancję. Jeśli w tym czasie się zepsuje, Amazon go wymieni bez pytania o przyczyny. Dostępna jest obsługa audiobooków i słuchawek Bluetooth, a także plakietki za osiągnięcia i narzędzia edukacyjne do rozwijania umiejętności czytania i pisania. Model dla dzieci, który jest przeznaczony dla czytelników w wieku od siedmiu lat, nie ma dostępu do Internetu ani możliwości przypadkowego dokonania przez dzieci jakichkolwiek zakupów. Ich bliscy mogą zarządzać urządzeniem za pomocą Panelu Rodzica. Kindle Paperwhite Kids ma bardziej żywe opcje kolorystyczne niż pozostałe dwa urządzenia, które są dostępne tylko w kolorze czarnym. Możemy zdecydować się tu na ten standardowy kolor lub wybrać Emerald Forest albo Robot Dreams. Otrzymamy również roczną subskrypcję Amazon Kids+, która obejmuje dostęp do tysięcy książek.

Amazon twierdzi, że wszystkie trzy modele będą działać do 10 tygodni na jednym ładowaniu. Urządzenia obsługują teraz szybkie ładowanie USB-C. Dzięki ładowarce o mocy 9 W lub większej będziemy w stanie doładować baterię w ciągu dwóch i pół godziny (chyba trochę inaczej rozumiemy szybkie ładowanie).

Wyceniony na 140 USD Kindle Paperwhite ma 8 GB pamięci. Wersja Signature Edition wyceniona na 190 USD ma 32 GB pamięci, co powinno być przydatne, jeśli jesteście fanami audiobooków. Amazon oferuje gratis dostęp do Kindle Unlimited na cztery. Tymczasem Kindle Paperwhite Kids kosztuje 160 USD. Zamówienia w przedsprzedaży na nowe Paperwhite i Signature Edition są już otwarte. Firma rozpocznie wysyłkę nowych modeli 27 października.

Zobacz także:

Pokaż / Dodaj komentarze do: Nowa generacja e-czytników Amazon Kindle Paperwhite już oficjalnie. Sporo nowości i kilka wariantów

 0