Nowa Mafia oficjalnie powstaje. Oryginalna pierwsza część będzie dostępna za darmo

Nowa Mafia oficjalnie powstaje. Oryginalna pierwsza część będzie dostępna za darmo

Nowa Mafia powstaje. Po licznych spekulacjach Hangar 13 obecnie odpowiedzialny za serię potwierdził, że pracuje nad nową grą. To jednak nie wszystkie atrakcje, jakie dla nas przygotowano z okazji 20 lat istnienia Mafii.

Mafia 3 zadebiutowała w 2016 roku i zebrała średnie oceny, nie brakuje przekonania, że jest to najgorsza część serii. Dwa lata temu dostaliśmy pełnoprawny remake pierwszej Mafii i odświeżoną dwójkę oraz trójkę. Remake był udanym projektem, więc powstanie kolejnej odsłony nie powinno dziwić zważywszy, iż od sukcesu remakeu uzależniano przyszłość IP. Teraz możemy ogłosić, że nowa Mafia faktycznie powstaje, a odpowiada za nią nie kto inny tylko Hangar 13. Przedstawiciele studia ujawnili w wywiadzie z okazji 20-lecia powstania serii, iż ekipa rozwija ów projekt, choć od jego premiery dzielą nas lata. Deweloperzy nie mogą też zdradzić żadnych konkretów dotyczących tytułu.

Hangar 13 potwierdził prace nad nową Mafią. Na premierę przyjdzie nam jednak długo poczekać.

Roman Hladík, dyrektor generalny Hangar 13, który potwierdził tę wiadomość przyznał, że autorzy są niezwykle radzi, mogąc móc dalej działać nad marką. Nie musi to być sequel poprzednich części a prequel, o czym spekulowano w przeszłości. Podczas przygody trafimy do Włoch, dokładniej na Sycylię, zaś opowieść rozgrywająca się na przełomie XIX i XX wieku przybliży nam działalność włoskiej mafii. Bohaterem byłby członek rodziny Salieri. To nazwisko doskonale znane z jedynki, ponieważ szefem Tommy'ego Angelo był Don Salieri, chociaż nie wiemy czy pokierujemy akurat nim. Produkcja zachowa liniowość znaną z poprzednich części i zostanie nastawiona na fabularne doświadczenie.

To jednak nie koniec niespodzianek, bowiem z okazji 20-lecia istnienia IP wydawca udostępni oryginalną Mafię z 2002 roku za darmo na Steam. Do konta przypiszemy ją od 1 do 5 września 2022 roku. Wprawdzie pierwsza Mafia jest dość archaiczna, toporna i wizualnie zacofana i lepiej zagrać w remake tak nic nie szkodzi, by dodać grę i zagrać w nią bez opłat. Młodzież zawsze może przypomnieć sobie czasy dawnych, często bardziej wymagających gier w porównaniu do współczesnych tytułów. Graliście kiedykolwiek w Mafię? Co sądzicie o tej marce?

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Nowa Mafia oficjalnie powstaje. Oryginalna pierwsza część będzie dostępna za darmo

 0