Nowe ASUS ROG Zephyrus M16 i G14 na zdjęciach. Pierwsze laptopy z Ryzenami 7000 i RTX 40?

Nowe ASUS ROG Zephyrus M16 i G14 na zdjęciach. Pierwsze laptopy z Ryzenami 7000 i RTX 40?

Do sieci wyciekły zdjęcia laptopów ASUS ROG Zephyrus M16 i M14, które będą wyposażone w kombinację potężnych procesorów AMD i graficznych kart NVIDII nowej generacji.

Nadchodzące laptopy ASUS ROG Zephyrus przeszły niedawno certyfikację w RRA, czyli Koreańskiej Narodowej Agencji Badań Radiowych. Informacje na ich temat pochodzą więc z wykazu otrzymanych przez nie certyfikatów.

Nadchodzące laptopy ASUS ROG Zephyrus przeszły niedawno certyfikację w RRA, czyli Koreańskiej Narodowej Agencji Badań Radiowych.

ASUS ROG Zephyrus M14

Jeden z opisywanych modeli to gamingowy ASUS ROG Zephyrus M16. Laptop jest bezpośrednim następcą testowanego przez nas modelu, z nieco większym wyświetlaczem i mniejszą obudową. Nowa wersja ASUS ROG Zephyrus M16, podobnie jak poprzednik, zapewni użytkownikom panel IPS QHD o rozdzielczości 2560 × 1600 pikseli (współczynnik proporcji 16:10) i odświeżaniu 165 Hz, a nie zabraknie też fabrycznej kalibracji Pantone. Ponieważ ten model zostanie wprowadzony na rynek w 2023 roku, prawdopodobnie będzie wykorzystywał kombinację CPU Intel Raptor Lake i GPU NVIDIA GeForce RTX 40, jednak możliwe, że ASUS zechce sięgnąć po podzespoły AMD.

ASUS ROG Zephyrus M16

Wiadomo również, że kamerka została ulepszona w stosunku do poprzedniego laptopa M16, co nie dziwi, gdyż ten element dotychczas nie zachwycał. Mamy nadzieję, że poprawi się też czas pracy na baterii i kultura pracy, a obudowa nie będzie się tak nagrzewać jak dotychczas. 

Drugim laptopem, który wyciekł na Twitterze, jest model ASUS ROG Zephyrus G14. Harukaze5719 odszyfrował specyfikację tego notebooka i z etykiety na obudowie wynika, że ten sprzęt napędzany będzie procesorem AMD Ryzen 7 7735 HS. Oznaczałoby, że jest to laptop z CPU Rembrandt-R, a na pokładzie znajdziemy także bliżej nieokreśloną pamięć RAM od firmy Micron i VRAM od Samsunga. 

Wszystkie szczegóły obu urządzeń poznamy zapewne jednak dopiero na początku stycznia, na targach CES. Wtedy też oczekiwań można oficjalnej prezentacji nowych mobilnych podzespołów od NVIDII i AMD. 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Nowe ASUS ROG Zephyrus M16 i G14 na zdjęciach. Pierwsze laptopy z Ryzenami 7000 i RTX 40?

 0