Nowe doniesienia sugerują, że Intel ma jednak w planach GPU Battlemage z górnej półki

Nowe doniesienia sugerują, że Intel ma jednak w planach GPU Battlemage z górnej półki

Po sieci krąży coraz więcej plotek na temat kart graficznych Arc nowej generacji od Intela, a ostatnie przecieki wskazywały, że seria Battlemage skupi się wyłącznie na sektorze budżetowym i średniej półce. Najnowsze informacje sugerują, że Intel mimo wszystko wprowadzi na rynek coś z wyższej półki.

Pojawiły się nowe plotki na temat wysokiej klasy kart graficznych Intel Battlemage. Te nowe przecieki pochodzą m.in. od @momomo_us, który udostępnił na platformie X kilka listów przewozowych, w tym jeden dla Battlemage przedstawiający parę kart graficznych do komputerów stacjonarnych (Xe2-HPG), jedną o nazwie kodowej BMG-G10 i drugą BMG-G21, o czym pisaliśmy w zeszłym tygodniu. 

Pojawiły się nowe plotki na temat wysokiej klasy kart graficznych Intel Battlemage.

Do tej pory karty graficzne Battlemage od Intela nie zapowiadały się zbyt interesująco. Popularni youtuberzy YouTube, w tym RedGamingTech i Moore's Law Is Dead, informowali, że Intel ogranicza swoje plany dotyczące GPU nowej generacji, chociaż szczegóły różniły się w zależności od źródła.

RedGamingTech twierdził, że Intel rozważa zaprzestanie produkcji GPU klasy flagowca, który miał zawierać 56 rdzeni Xe, znanych jako G10. Powodem miała być stabilność finansowa i fakt, że przeciętny użytkowników nie chce wydawać 1500 dolarów na kartę graficzną. Moore's Law Is Dead udostępnił zaś dokument z anonimowego źródła przedstawiający plany Intela dotyczące Battlemage. Wynikało z nich, że chociaż firma nadal planuje produkcję kart do komputerów stacjonarnych i stacji roboczych, to anulowała wersje mobilne.

W oparciu o te i inne plotki przyjęto założenie, że Intel zdecyduje się skoncentrować na produkcji kart Battlemage dla systemów średniego i niższego poziomu. Pojawienie się listów przewozowych z GPU BMG-G10 nieco zmienia jednak sytuację, choć nie powinno być przeceniane. TechRadar zwraca uwagę, że dostrzeżenie G10 jest intrygujące, ale nie wiemy, jaki procesor graficzny kryje się pod tym kryptonimem.

Kolejny przeciek uwiarygodnia pogląd, że Intel nie porzucił swoich wcześniejszych planów dotyczących Battlemage. Jeden z użytkowników X zauważył nowe GPU Battlemage w SiSoftware Sandra. Jednym z nich był wariant Xe2-HPG przeznaczony dla segmentu samodzielnych grafik, a drugim był wariant Xe2-LPG przeznaczony do zintegrowanych układów dla nadchodzących procesorów, takich jak Lunar Lake.

Naszą jedyną oficjalną informacją jest slajd z harmonogramem pokazujący, że Intel planuje premierę swoich nadchodzących procesorów graficznych Arc Battlemage jeszcze w tym roku. Było to częścią przemówienia Intela z okazji japońskiej premiery procesorów Meteor Lake. Prezentacja skupiała się przede wszystkim na AI, ale jeden slajd zawierał sekcję dotyczącą GPU, gdzie przedstawiono obraz układu graficznego Battlemage. Był to pierwszy raz, kiedy Intel publicznie poinformował, że nowe samodzielne GPU zostaną wprowadzone na rynek w 2024 roku.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Nowe doniesienia sugerują, że Intel ma jednak w planach GPU Battlemage z górnej półki

 0