Nowe gotowe zestawy PC: Acer Nitro oraz Predator. Producent przedstawia też laptopa Swift X

Nowe gotowe zestawy PC: Acer Nitro oraz Predator. Producent przedstawia też laptopa Swift X

Acer prezentuje kolejne nowości. Przedsiębiorstwo odświeża swoje portfolio komputerów stacjonarnych gamingowych o nowe wydania. Znane stacje - Predator Orion 3000 i Nitro 50 zostaną zmodernizowane oraz usprawnione. Obie rodziny produktów wyposażono w najnowsze procesory Intel Core jedenastej generacji lub AMD Ryzen serii 5000, a także układy graficzne NVIDIA GeForce RTX z serii 30XX i szereg innych ulepszeń.

Stacjonarne komputery gamingowe Predator Orion 3000

Nowe gotowe zestawy PC: Acer Nitro oraz Predator. Producent przedstawia też laptopa Swift X

Predator Orion 3000 (P03-630) ma CPU Intel Core i7 11. generacji i GPU NVIDIA GeForce RTX 3070 oraz do 64 GB pamięci DDR4 o taktowaniu 3200 Hz. Odpowiednią temperaturę reguluje specjalnie zaprojektowany wentylator FrostBlade o wymiarach 92 x 92 mm, posiadający opatentowane łopatki generujące wysokie ciśnienie statyczne oraz przepływ powietrza. Bezpośrednio w piastę wentylatora FrostBlade wbudowane są cztery LEDy RGB. Użytkownik może dodatkowo dostosowywać do swoich preferencji pionowe listwy świetlne z przodu obudowy dzięki PredatorSense - zaprojektowanej przez Acer aplikacji, która umożliwia modyfikowanie i monitorowanie systemu, oświetlenia oraz prędkości wentylatora w jednym miejscu. Poza kontrolerem Intel Killer E2600 i Wi-Fi 6 z funkcją MU-MIMO, licznymi portami USB 3.2 drugiej generacji (typu A i C) oraz portem audio DTS:X Ultra Predator 3000 może także zostać opcjonalnie wyposażony w panel boczny z hartowanego szkła zgodny z wymogami w zakresie interferencji elektromagnetycznej, w efekcie da się zajrzeć do środka urządzenia. Dysk SSD PCIe NVMe SSD o pojemności do 2 TB (1 TB x2) i HDD o pojemności do 6 TB (3 TB x2).

Acer Nitro 50

Nowe gotowe zestawy PC: Acer Nitro oraz Predator. Producent przedstawia też laptopa Swift X

Seria Nitro 50 (N50-120 [AMD] iN50-620 [Intel] zawiera układy AMD Ryzen 9 serii  5900 albo Intel Core i7 11. generacji oraz GPU NVIDIA GeForce RTX 3060 Ti. Oba modele z linii Nitro 50 wyposażone są w dwukanałową pamięć RAM DDR4 o taktowaniu 3200 MHz, dwie kieszenie na dyski HDD 3.5” (do 3 TB x 2), złącza M.2 2280 PCIe NVMe, standard łączności 802.11ax/ac/a/b/g/n, Wi-Fi 6, Dragon LAN 1G Ethernet oraz porty USB-C i USB-A 3.2 Gen 2. Komputery stacjonarne Nitro można zamówić z wbudowaną bezprzewodową ładowarką indukcyjną, która współpracuje z wszystkimi urządzeniami mobilnymi obsługującymi standard Qi. Ładuje ona urządzenia mobilne i smartfony szybciej niż ładowarki bezprzewodowe 5 W (w 60 minut). Pozostałe funkcje obejmują imersyjny system dźwiękowy DTS:X, Windows 10 Home, wentylator FrostBlade, funkcjonalność Wi-Fi 6 oraz jasnoczerwone LEDy, które zapewniają odpowiedni nastrój podczas sesji gry. Oprogramowanie do zarządzania systemem NitroSense pozwala na monitorowanie temperatury CPU i GPU i dostosowywanie prędkości wentylatora.

Cena i dostępność:

  • Predator Orion 3000 (P03-630) dostępny będzie w regionie EMEA od października, a jego cena będzie zaczynać się od 949 euro
  • Nitro 50 (N50-620) dostępny będzie dostępny w regionie EMEA od października, a jego cena będzie zaczynać się od 799 euro
     

Laptop Acer Swift X

Oprócz tego Acer wzbogacił popularną linię laptopów Swift o najnowszy model - Swift X. Komputer powstał z myślą o większej mobilności i wyposażony został w procesor AMD Ryzen serii 5000 z architekturą Zen 3 oraz kartę graficzną GeForce RTX 3050 Ti. Notebook reprezentuje nowy segment w gamie Swift. Jako pierwsze urządzenie z tej serii dysponuje samodzielną kartą graficzną - NVIDIA GeForce RTX 3050 Ti i zachowuje przy tym wagę 1,39 kg. W połączeniu z procesorem mobilnym AMD Ryzen 7 5800U i nawet 16 GB pamięci RAM, komputer zapewnia zapas mocy, który sprosta potrzebom np. montażystów wideo czy fotografów. Potencjał Acer Swift X zwiększają dodatkowo: dysk SSD o pojemności do 2 TB i bateria 59 W z funkcją szybkiego ładowania, która umożliwia nawet 17 godzin pracy. Wszystko to zamknięto w metalowej obudowie o grubości 17,9 mm. Sprzęt wyposażono w 14-calowy wyświetlacz FHD IPS ze smukłymi ramkami. Ekran cechuje się jasnością 300 nitów i 100% pokryciem palety barw sRGB. Technologia BlueLightShield firmy Acer chroni natomiast oczy użytkownika przed nadmiernym zmęczeniem podczas długotrwałej pracy. Za chłodzenie laptopa odpowiada wentylator zbudowany z 59 łopatek o grubości 0,3 mm. Nachylony, podwójny pierścień umieszczony na jego szczycie poprawia przepływ powietrza o 5-10%. Wydajność termiczną urządzenia poprawiają też dwie miedziane rurki odprowadzające ciepło, a także klawiatura wyposażona we wloty powietrza. Dzięki tym ostatnim komputer jest w stanie odprowadzić na zewnątrz 8-10% ciepła więcej. Acer Swift X dostępny będzie w Polsce na przełomie czerwca i lipca 2021 r. w cenie od 3 999 złotych.

Router Predator Connect X5 5G CE

Predator Connect X5 5G CPE to pierwszy na świecie router 5G kompatybilny z Intel Killer. Zapewnia łączność w paśmie 5G aż do poziomu 4.7 Gbps. Dzięki modułowi Wi-Fi zastosowanemu w X5 użytkownicy mogą podłączyć do 256 urządzeń, streamować i wymieniać się treściami bez żadnych strat szybkości przesyłu. Centrum sterowania Intel Killer Intelligence Center pozwala graczom na dostrojenie szybkości pobierania i wysyłania danych w oparciu o preferencje i priorytety dzięki możliwości przypisania niektórym aplikacjom wyższej hierarchii sieciowej. Silnik Intel Killer Prioritization może też automatycznie wykrywać i dostosowywać optymalne ustawienia priorytetów dla szeregu gier, aplikacji i stron internetowych, zapewniając lepsze doświadczenia online. Moduł Predator Connection Manager pozwala też użytkownikom monitorować i dostosowywać zużycie danych 4G tak, by było zgodne z ich potrzebami w zakresie gier i konsumpcji mediów. Zintegrowany moduł Trend Micro Home Network Security zapewnia większe cyberbezpieczeństwo połączonym w sieci urządzeniom - analizuje i zarządza ruchem w sieci i pomaga chronić prywatność i dane użytkowników. Wykorzystujący czterordzeniowy procesor ARM Cortex o taktowaniu 2 GHz, 1 GB pamięci RAM DDR4 i 1 GB pamięci Flash router Predator Connect X5 5G wyposażony jest w dedykowany port LAN GAME, standardowy port LAN, port WAN, porty USB, slot na kartę SIM, zestaw złączy antenowych (główne i DiV TS-9), a dla zwiększonego bezpieczeństwa ma certyfikację WPS. Wbudowany port USB zapewnia dodatkową elastyczność, pozwalając użytkownikom na przechowywanie, transfer i wymianę dokumentów w sieci lokalnej poprzez podłączenie zewnętrznych dysków.

Zewnętrzna karta sieciowa Predator Connect D5 5G

Zaprojektowana dla korzystających z komputerów przenośnych graczy zewnętrzna karta sieciowa Predator Connect D5 5G umożliwia wykorzystanie potencjału wbudowanego modułu sieciowego Intel Killer za pomocą portu USB-C 3.1 Urządzenie oferuje wysokie prędkości w paśmie 5G i pozwala na wykorzystanie komputera jako hotspotu Wi-Fi 5G, ale także ustala priorytety w przydziału szerokości pasma i ogranicza opóźnienia.

Mysz gamingowa Predator Cestus 335

Nowe gotowe zestawy PC: Acer Nitro oraz Predator. Producent przedstawia też laptopa Swift X

Ergonomiczna mysz gamingowa Predator Cestus 335 z sensorem PixArt 3370 i częstotliwością próbkowania sygnału sięgającym 2000 Hz. Urządzenie cechuje się pięcioma oznaczonymi kolorami poziomami czułości do maksymalnego poziomu 19000 DPI, co umożliwia użytkownikom łatwe ustawianie progu czułości i ich zmianę. W treściach poza światem gier dedykowany przycisk pozwala korzystać z trybu hyper-fast scroll pozwalającego na błyskawiczne przeglądanie zasobów sieciowych i przewijanie wpisów na forach. Mysz wyposażona jest łącznie w 10 programowalnych przycisków. Przyciski te można skonfigurować w ramach pięciu profili, do których dostęp zapewnia aplikacja QuaterMaster. Celem tego rozwiązania jest zapamiętanie różnych przypisanych do poszczególnych przycisków funkcji na potrzeby różnych rodzajów gier. Predator Cestus 350 (PMW120) dostępna będzie w regionie EMEA już od lipca w cenie od 79 euro.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Nowe gotowe zestawy PC: Acer Nitro oraz Predator. Producent przedstawia też laptopa Swift X

 0