Nowe informacje na temat rocznicowego Galaxy S10

Nowe informacje na temat rocznicowego Galaxy S10

Galaxy S9 okazał się dla wielu fanów smartfonów Samsunga zbyt podobny do poprzednika, przez co wymiana sprzętu wydawała się w tym przypadku bezzasadna. W przyszłym roku sytuacja wyglądać ma jednak zgoła inaczej.

Zacznijmy od informacji, która pojawiła się w sieci na początku tego miesiącu, ale teraz potwierdził ją koreański portal The Bell. Chodzi o czytnik linii papilarnych zintegrowany z wyświetlaczem, który otrzymać ma Galaxy S10 (nazwa kodowa Beyond). Co prawda tego typu skanery znaleźć można już w takich chińskich smartfonach jak Oppo Find X czy Vivo Nex, ale nie są jeszcze powszechnie wykorzystywane, szczególnie przez producentów spoza Państwa Środka. To jednak nie wszystko, ponieważ koreański gigant zaimplementować ma również system rozpoznawania twarzy zbliżony do tego znanego z iPhone’a X. Jest to najbardziej zaawansowane biometryczne rozwiązanie na rynku, więc nie dziwi, że Samsung zamierza pójść w tym kierunku. Oznaczać może to jednak pożegnanie się ze skanerem tęczówki, ale wydaje się, że ten będzie zbędny w takim przypadku (szczególnie że nie jest on zbyt szybki i najbezpieczniejszy).

Galaxy S10 otrzymać może czytnik linii papilarnych zintegrowany z ekranem i potrójny aparat tylny

Nowe informacje na temat rocznicowego Galaxy S10

Tak może wyglądać Galaxy S10

To jednak nie wszystko, co Koreańczycy mają szykować dla Galaxy S10. ETNews donosi bowiem, że producent może także zainspirować się Huawei i w przyszłym roku zaoferuje 3 wersje swojego flagowca, które różnić będą się od siebie w głównej mierze możliwościami fotograficznymi. 5,8-calowy model wyposażony ma być jedynie w pojedynczy aparat tylny i stanowić ma podstawową, najtańszą propozycję. W podobnym rozmiarze ma być Galaxy S10 z dwoma aparatami, natomiast prawdziwą gwiazdą zostanie większy 6,2-calowy wariant (S10 Plus?) z potrójnym aparatem tylnym w stylu Huawei P20 Pro. Nie wiemy w jaki sposób Samsung może wykorzystać taką kombinację, ale spodziewać można się optycznego zooma i efektów niedostępnych dla podwójnych aparatów. Brzmi to bardzo obiecująco, ale trzeba pamiętać, że mówimy o niepotwierdzonych informacjach. Niemniej jednak, w przyszłym roku seria Galaxy S obchodzi 10 urodziny i Samsung na pewno będzie chciał uczcić tę rocznicę w spektakularny sposób (do tego posłużyć może jednak składany Galaxy X).

Pokaż / Dodaj komentarze do: Nowe informacje na temat rocznicowego Galaxy S10

 0