Nowe monitory Acer serii Nitro XV3 z częstotliwością odświeżania do 240 Hz

Nowe monitory Acer serii Nitro XV3 z częstotliwością odświeżania do 240 Hz

Podczas konferencji Acer zaprezentował kilka ciekawych nowości w tym platformę e-sportową Planet9. Oprócz tego światło dzienne ujrzały cztery monitory z nowej serii Nitro XV3, które opracowano z myślą o zwiększeniu dynamiki, jak również podniesieniu realizmu rozrywki. Tym samym trafią one w gusta bardziej wymagających graczy. Warto podkreślić, iż wspomniane urządzenia są zgodne z technologią NVIDIA G-SYNC zaś po podłączeniu kart graficznych z serii NVIDIA GeForce GTX 10 i RTX 20 domyślnie obsługują zmienne częstotliwości odświeżania (VRR), eliminując efekt „rwania się” obrazu na ekranie i minimalizując opóźnienia. Ponadto monitory wyposażone w matryce IPS wykorzystują technologię Adaptive-Sync, zaspokajając potrzeby graczy w zakresie wysokiej rozdzielczości: niezwykle szybki czas reakcji tych urządzeń nie przekracza 1 ms, a funkcja przyspieszenia reakcji ekranu (Visual Response Boost, VRB) zapewnia płynność wyświetlania obrazu i całej rozgrywki.

Acer zaprezentował cztery nowe monitory z serii Nitro XV3.

Nowe monitory Acer serii Nitro XV3 z częstotliwością odświeżania do 240 Hz

Seria Nitro XV3 korzysta ze stworzonej przez Acer technologii Agile-Splendor, którą oparto na szybkich panelach ciekłokrystalicznych. Obsługuje ona szeroką gamę kolorów obejmującą 99% spektrum sRGB. Sprzęt posiada także certyfikat DisplayHDR 400 i charakteryzuje się ultraszybkim czasem reakcji (do 1 ms w trybie VRB), co zapewnia wyraźny, pozbawiony rozmyć obraz, odwzorowanie kolorów oraz zwiększony realizm i naturalność obrazu. Częstotliwość odświeżania do 240 Hz pozwala na gwarancję płynności obrazu. Monitory są dostępne w kilku wariantach: 

  • Acer Nitro XV273U S 27-calowy WQHD 165 Hz

  • Acer Nitro XV273 X 27-calowy Full HD 240 Hz

  • Acer Nitro XV253Q X 24,5-calowy Full HD 240 Hz

  • Acer Nitro XV253Q P 24,5-calowy Full HD 144 Hz

Trzeba jeszcze wspomnieć o opcji Acer Game Mode posiadającej osiem predefiniowanych trybów wyświetlania pozwalających optymalnie dostosować obraz na ekranie do różnych rodzajów treści. Rzeczoną funkcję w łatwy sposób wywołamy przy pomocy klawisza skrótu bądź ekranowego menu ustawień (OSD). Monitory Acer Nitro XV3 posiadają też ergonomicznie zaprojektowaną podstawę z możliwością obrotu i pochylenia o 20°, gracz może więc zawsze znaleźć idealne dla siebie ustawienie.

Nowe monitory Acer serii Nitro XV3 z częstotliwością odświeżania do 240 Hz

Prezentowane urządzenia oczywiście pojawią się w Polsce z kolei ich ceny oraz dostępność prezentuje się następująco: Nitro XV273 X premiera na przełomie września i października 2019 roku w cenie od 1999 zł, Nitro XV253Q X debiut w okolicach pierwszego kwartału 2020 roku w cenie od 1399 zł, Nitro XV253Q P dostępność na przełomie listopada i grudnia 2019 roku w cenie od 1099 zł, natomiast termin i cena Nitro XV273U S zostaną podane w późniejszym czasie.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Nowe monitory Acer serii Nitro XV3 z częstotliwością odświeżania do 240 Hz

 0