Nowe odkurzacze Dreame dla wymagających! Innowacyjny system mopowania w zasięgu ręki

Nowe odkurzacze Dreame dla wymagających! Innowacyjny system mopowania w zasięgu ręki

Ranking robotów sprzątających nieustannie się zmienia przez producentów, którzy w krótkim okresie potrafią wprowadzać naprawdę poważne innowacje, zmieniające postać rzeczy. Do tych producentów dołącza właśnie Dreame, a wszystko to dzięki nowemu systemowi mopowania w odkurzaczach z serii X, a dokładnie modeli X40 Ultra i X40 Ultra Complete.

Roboty sprzątające Dreame X40 Ultra Complete i X40 Ultra dostępne będą w sprzedaż u autoryzowanych polskich partnerów takich jak Media Expert już za dwa dni, czyli 26 kwietnia. Sugerowana cena wynosi odpowiednio 1499 euro oraz 1399 euro. Wersja Complete różni się od zwykłej X40 Ultra wyłącznie wyposażeniem dodatkowym, a dokładnie rocznym zestawem konserwacyjnym.

Nowa jakość czyszczenia

No dobra, ale czym wyróżnia się Dreame X40 Ultra? Cóż, posiadacze robotów odkurzających pewnie to znają, ale zdecydowana większość modeli na rynku ma nie lada trudności z czyszczeniem łączeń między ścianą i podłogą, szczególnie w rogach, ze względu na okrągły kształt samego robota, ale dzięki systemowi Edge Cleaning, model X40 Ultra potrafi wysunąć boczną szczotkę, aby dotrzeć do trudno dostępnych miejsc.

Mało tego. Nie zabrakło tu również wysuwających się na boki nakładek mopujących, czyli znanej już technologii MopExtend. To za jej pomocą robot sprzątający może bez problemu umyć trudno dostępne miejsca. Boczna szczotka, nakładki mopujące oraz szczotka główna potrafią w X40 dodatkowo się podnieść w celu uniknięcia przenoszenia brudu na dywany. Same pady mopujące potrafią wysunąć się do 40 mm.

 

Autonomia ze stacją bazową

Dreame X40 wyposażony został w zaawansowaną stację bazową, za pomocą której robot jest w stanie samodzielnie umyć i dodatkowo wysuszyć nakładki mopujące, eliminując tym samym potrzebę ciągłej konserwacji sprzętu po każdym czyszczeniu domu czy mieszkania. Do nas aktualnie należy wyłącznie opróżnianie zbiorników na kurz i brudną wodę oraz dolewanie czystej, tak aby robot miał ją zawsze pod "ręką".

Technologia

Dreame X40 Ultra, jeśli zostanie wysłany na gruby dywan, potrafi zostawić nakładki mopujące w stacji bazowej, więc nie trzeba się martwić o zabrudzenie naszego wyposażenia. Każdy model wyposażony jest również w szczotkę TriCut, potrafiącą ciąć długie włosy oraz sierść na mniejsze fragmentu, unikając tym samym niepotrzebnej plątaniny, znanej z mniej zaawansowanych odkurzaczy.

X40 Ultra, oprócz mapowania przestrzeni przy pomocy czujnika laserowego LDS, potrafi wykrywać brud przy pomocy technologii OmniDirt, obejmującej analizę barw (RGB), mętności czy chromatyczności. Umożliwia to robotowi inteligentnie dostosowywać moc ssącą czy regulować wilgotność nakładek mopujących.

Dreame X40 Ultra
 

Specyfikacja Dreame X40 Ultra

Jak przystało na hi-endowy robot sprzątający, specyfikacja Dreame X40 Ultra prezentuje się naprawdę dobrze. Poniżej znajdziecie konkrety:

 • Pojemność akumulatora: 6400 mAh
 • Moc ssąca: 12 000 Pa
 • Pojemność zbiornika na kurz: 300ml
 • Pojemność zbiornika na wodę: 80 ml
 • Czas pracy: do 260 min
 • Funkcja mopowania: Tak (pady mopujące, rotujące, wysuwane)
 • Funkcja samoczyszczenia: Tak (mycie, osuszanie, opróżnianie)
 • System nawigacji LDS
 • Funkcje: Czyszczenie padów mopujących w gorącej wodzie oraz suszenia gorącym powietrzem, wysuwanie padów mopujących oraz szczotki bocznej, automatyczne opróżnianie zbiornika na kurz, unoszenie padów mopujących
 • Typ filtra: EPA (E11)
 • Kompatybilność: Aplikacja Dreamehome app, Amazon Alexa, Google Assistant, Siri
 • Cena: od 1399 euro

*Artykuł sponsorowany powstał we współpracy z Dreame

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Nowe odkurzacze Dreame dla wymagających! Innowacyjny system mopowania w zasięgu ręki

 0