Najlepsze roboty sprzątające 2024 – Ranking TOP 10

Najlepsze roboty sprzątające 2024 – Ranking TOP 10

Wybór dobrego robota sprzątającego nie jest zadaniem łatwym, ale tak jak zawsze, warto szukać polecanych produktów i czytać poszczególne opinie na ich temat. Rynek robotów jest dziś bardzo nasycony i jest to szczególnie istotne, ponieważ powoduje, że producenci coraz śmielej wprowadzają innowacje oraz konkurują ze sobą pod względem nie tylko jakości wykonania, ale też ceny. Wcześniej ciężko było na przykład znaleźć naprawdę dobry sprzęt w cenie ok. 1000 zł, a dziś jest to jak najbardziej możliwe. Co zatem polecimy w tej i innych kwotach?

Im drożej, tym lepiej. Tak można w skrócie opisać ten segment rynku. Warto się jednak przyjrzeć detalom, bo jak to mówią „diabeł tkwi w szczegółach”, a tym szczegółem jest przede wszystkim opłacalność zakupu. Jasne, możesz wybrać robota sprzątającego za 10 tysięcy złotych i mieć wszystko z głowy, ale czy nie lepiej jest najpierw odpowiedzieć na pytanie, czy w ogóle potrzebny mi tak wypasiony sprzęt? Nie lepiej czasem sięgnąć po robota za 5000 zł, zrezygnować z funkcji, której i tak nigdy nie użyję i resztę przeznaczyć na coś innego?

Opłacalność ma znaczenie i dotyczy to wszystkich urządzeń elektronicznych. Nie inaczej jest w wypadku rynku robotów sprzątających, dlatego przy każdej pozycji wzięliśmy pod uwagę relację jakości do ceny, a nie jedynie jakość, na którą niestety nie możemy sobie wszyscy pozwolić. Z tego też powodu na liście znajdziesz roboty z każdej kategorii cenowej, bo niezależnie od niej, takowe po prostu się opłacają.

Dobry robot odkurzający – co powinien mieć?

Dobry robot odkurzający to taki, który zaoferuje pożądane przez nas funkcje. Musi dobrze odkurzać – to standard, ale bez dodatków w postaci czujników, funkcjonalnej aplikacji, pojemnego akumulatora czy nawet autonomii, której w najtańszych urządzeniach znaleźć nie można, taki sprzęt po prostu nie spełni naszych oczekiwań. Będą to zatem pieniądze wyrzucone w błoto, a tego przecież każdy z nas chce uniknąć.

Dobry odkurzacz automatyczny musi posiadać czujniki zbliżeniowe, żeby wiedział, czy odbija się od mebli, czy stoi na jego drodze wredny kocur i czy po wjeździe na gruby dywan czasem nie włączyć wyższego ustawienia ssania. Jeśli w domu mamy kafelki i panele, warto też sięgnąć po takiego robota, który posiada funkcję mopowania. Jeśli nie chcemy naszego robota niańczyć po każdym czyszczeniu, warto też sięgnąć po zestaw ze funkcjonalną stacją bazową na nieczystości.

Funkcji jest jak widać wiele i to po jakiego robota sięgniemy, zależy wyłącznie od osobistych wymagań każdego z nas. Pamiętajmy jedynie, że im więcej funkcji, tym większy wydatek.

Przydatne funkcje odkurzacza automatycznego:

 • Odkurzacz z wieloma ustawieniami mocy ssącej – im wyższa, tym lepsza skuteczność, szczególnie na grubych dywanach
 • Mopowanie – jak sprawdzi się w tym robot?
 • Czujniki (szczególnie LIDAR do mapowania przestrzeni) – czy posiada czujnik zbliżeniowy, przeciw upadkom, laserowy czy może dodatkową kamerę ze sztuczną inteligencją?
 • Funkcjonalna aplikacja na smartfona
 • Powiadomienia głosowe
 • Pojemna bateria i niski czas ładowania
 • Dodatki w postaci szmatek, zbiorników i stacji bazowych

Najlepsze roboty sprzątające 2024 – ranking TOP 10

Poniżej znajdziesz listę robotów odkurzających, które zasługują w swoim segmencie na szczególną uwagę. Lista podzielona została na półki cenowe w taki sposób, byś bez problemu odnalazł zakładany przez ciebie budżet. W każdej półce można znaleźć urządzenia świetne, jak i te gorsze, dlatego nawet jeśli nie znajdziesz poniżej sprzętu, na który masz chrapkę od dłuższego czasu, daj znać w komentarzu. Chętnie mu się przyjrzymy!

Ranking robotów sprzątających 2024:

 • Dreame L20 Ultra
 • Ecovacs X1 Omni
 • Dreame L10s Ultra
 • Dreame L10s Pro
 • Roborock S7
 • Roidmi EVA
 • Roborock S7 MaxV Ultra
 • DreameD10 S PRO
 • Ecovacs T10 Turbo

Topowy robot za rozsądne pieniądze - Dreame L20 Ultra

Dreame

Dreame L20 Ultra to jeden z flagowych przedstawicieli robotów sprzątających tej marki. Dlaczego, zapytacie? Otóż dlatego, że wyposażony został nie tylko w funkcjonalną stację dokującą, w której robot sam myje i suszy nakładki mopujące oraz opróżnia zbiornik na nieczystości, ale również w innowacyjny system mopowania ogólnie. Mopowanie odbywa się za pośrednictwem dwóch rotujących modułów, które sprawdzają się znacznie lepiej niż pojedyncza, niewielka szmatka.

W robocie znajdziemy również dedykowaną aplikację sterującą, pełny pakiet zaawansowanych czujników laserowych, razem z innowacyjną technologią Pathfinder, która ma za zadanie wykrywać pozostawione na ziemi rzeczy oraz wysoką moc ssania aż 7 kPA. Dreame L20 Ultra może być twój już w cenie 4499 zł. Jeśli szukasz bardzo zaawansowanego robota gwarantującego ogromny poziom autonomii, właśnie go znalazłeś.

Odkurzacz Dreame L20 Ultra kupisz najtaniej na Ceneo.pl

Ecovacs X1 Omni – robot dla najbardziej wymagających

Sprzęt Ecovacs może poszczycić się wieloma świetnymi rozwiązaniami, a jeden z flagowych przedstawicieli rodziny robotów sprzątających, czyli X1 Omni udowadnia, że można wprowadzić na rynek innowacyjne urządzenie. X1 Omni to robot dla wymagających użytkowników, którzy nie znają słowa „kompromis”. Oferuje najbardziej zaawansowane czujniki na rynku – usprawnioną kamerę dla systemu rozpoznawania przeszkód opartą o sztuczną inteligencję wysokiej rozdzielczości, najlepszy na rynku system laserowego omijania przeszkód TrueDetect 3D oraz nawigację i mapowanie przestrzeni zapisywanej w wirtualnej pamięci smartfona przy pomocy znanego z niemal wszystkich robotów Ecovacs, doskonałego TrueMapping 2.0.

Ecovacs X1 Omni

Robot posiada dedykowaną stację autonomiczną, za pomocą której sam opróżni zbiornik na kurz i wodę, wyczyści dwie powierzchnie mopujące oraz na dodatek je wysuszy w taki sposób, by wyeliminować potencjalne osiadanie się bakterii. Tak, robot sam dolewa wody i sam opróżnia ten zbiornik, a następnie jedzie sprzątać dalej.

Moc ssąca robota to nawet 5000 Pa i wykorzystuje on nowatorski system mopowania OZMO Turbo 2.0, a zatem idealnie nada się nie tylko do grubych dywanów, ale też powierzchni płaskich, ponieważ przy pomocy dwóch rotujących, a nie oscylujących nakładek jest w stanie pozbyć się nawet trudnych zabrudzeń. Co ciekawe, robot posiada również własnego asystenta głosowego YIKO, a zatem możesz mu bezpośrednio wydawać komendy głosowe bez potrzeby bawienia się smartfonem. Robota (razem ze stacją Omni) kupisz już za 4699 zł i choć owszem, jest to kwota dość wysoka, naprawdę warto, bo jest to jeden z najlepszych automatycznych odkurzaczy na rynku. Po prostu, sprzęt dla wymagających.

Odkurzacz Ecovacs X1 Omni kupisz najtaniej na Ceneo.pl

Dreame L10s Ultra - dla zaawansowanych, szukających opłacalnego wyboru

Dreame L10s Ultra

Dreame L10s Ultra to robot, który parametrami przypomina L10s Pro. Największa różnica tkwi w samym wyposażeniu, gdyż Ultra to dodatkowa, funkcjonalna stacja opróżniająca zbiornik na nieczystości i czyszcząca nakładki mopujące - dokładnie tak, jak w L20 Ultra. Świetnie zatem sprawdzi się jako domowy pomocnik przy odkurzaniu grubych dywanów (dzięki mocy ssania rzędu 5300 Pa) i powierzchni płaskich typu panele czy płytki (dzięki nowoczesnemu systemowi mopującemu, składającemu się z dwóch rotujących modułów). Ten model oferuje niski poziom hałasu (ok. 59 dB), akumulator 5200 mAh i pełny pakiet zaawansowanych czujników wraz LiDAR-em na czele. Dreame L10s Ultra może być twój za nieco ponad 3000 zł i jeśli posiadasz właśnie taki budżet, koniecznie zainteresuj się tym modelem.

Odkurzacz Dreame L10s Ultra kupisz najtaniej na Ceneo.pl

Najlepszy robot mopujący do 1600 zł - Dreame L10s Pro

Dreame L10s Pro

Jeśli nie interesuje Cię robot z funkcjonalną stacją ładowania (czyszczącą), możesz zwrócić uwagę na model L10s Pro. Wbudowana w nim bateria 5200 mAh w zupełności wystarczy do tego, by wyczyścić nawet ogromne mieszkania czy domy, a moc ssąca rzędu 5300 Pa poradzi sobie nawet z grubymi dywanami. Również i tutaj znajdziemy świetny czujnik LiDAR, który można wykorzystać w połączeniu z aplikacją oraz dwa pady mopujące (rotujące), które wspierane są przez zbiornik wody o pojemności 190 ml. Dreame L10s Pro można kupić za... 1599 zł?! Tak, jeśli szukasz najlepszego robota mopującego do 1600 zł, to właśnie go znalazłeś.

Odkurzacz Dreame L10s Pro kupisz najtaniej na Ceneo.pl

Roborock S7 – świetny odkurzacz ze średniej półki

Roborock znany jest z produkcji wysokiej klasy odkurzaczy automatycznych i świetnym na to przykładem jest średniopółkowy robot Roborock S7. Wyposażono go w sensor nawigacji oparty o technologię LiDAR PreciSense, a zatem potrafi odnaleźć się w każdym mieszkaniu czy domu, a stworzoną wcześniej mapę przesłać bezpośrednio na twojego smartfona. Automatycznie rozpoznaje pomieszczenia, używa czujników Sensient do wykrywania przeszkód i sam się doładowuje.

Roborock S7

Zainstalowano w nim akumulator o pojemności aż 5200 mAh, a zatem będzie w stanie wyczyścić całkiem spory kawałek mieszkania, bo wróci do stacji ładującej dopiero po 2-3 godzinach pracy. Posiada 470-mililitrowy zbiornik na kurz oraz 300-mililitrowy zbiornik na wodę. Tak, Roborock S7 potrafi również mopować powierzchnie gładkie i robi to całkiem cicho, bo przy użyciu trybu „cichego”, generuje jedynie 57 dB hałasu. To bardzo dobry odkurzacz ze średniej półki.

Odkurzacz Roborock S7 kupisz najtaniej na Ceneo.pl

Roidmi EVA – opłacalność dla wymagających

Jeśli mielibyśmy wytypować jeden z najbardziej opłacalnych i zarazem bezkompromisowych robotów odkurzających, zapewne padło by na EVA marki Roidmi. Ten robot ma wszystko, czego tak naprawdę potrzeba dziś w gospodarstwie domowym. Jest znakomicie wykonany, potrafi świetnie odkurzać i mopować (dzięki dwóm rotującym szmatkom), posiada cały pakiet czujników i sensorów wraz z laserowym LiDAR-em, prezentuje wysoką moc ssącą na rzędu 3200 Pa w zupełności wystarczającą do tego, by poradzić sobie nawet z grubym dywanem i na dodatek jest cichy podczas pracy (ok. 60 w trybie cichym).

Roidmi EVA

To jednak nie koniec zalet. Roidmi Eva posiada pojemną baterię 5200 mAh, automatyczną stację opróżniającą na nieczystości oraz wodę, do namaczania szmatek mopujących i prezentuje kształt nie typowego okręgu, ale spłaszczonego połączenia kwadratu z kołem, co powoduje, że jest w stanie bliżej podjechać do wszelkiego rodzaju prostopadłych łączeń w domu. Eva to także funkcjonalna aplikacja z możliwością zapamiętania wielu map i to w dwóch wersjach oprogramowania – Roidmi lub Xioami Home. Jeśli szukasz zatem czegoś naprawdę dobrego, ale nie chcesz wydawać powyżej 4500 zł na robota, Roidmi Eva cię nie zawiedzie!

Odkurzacz Roidmi EVA kupisz najtaniej na Ceneo.pl

Roborock S7 MaxV Ultra – drogi, ale za to bezkompromisowy!

Co się stanie, jeśli do Roborocka S7 MaxV dorzucimy stację dokującą z prawdziwego zdarzenia? Zgadłeś! Bezkompromisowy zestaw sprzątający dla wymagających. Warto tutaj wspomnieć, że S7 MaxV można zakupić w trzech wariantach – zwykły MaxV, MaxV+ oraz MaxV Ultra i różnią się te zestawy od siebie przede wszystkim wyposażeniem.

W MaxV Ultra znajdziemy automatyczną stację All-in-One. Poza standardową funkcją ładowania umieszczono w niej pojemnik na nieczystości (kurz) i brudną oraz czystą wodę. Tak. Robot wjeżdżając do stacji sam opróżnia pojemnik, sam czyści mop i sam wymienia dolaną wcześniej do głównego zbiornika wodę. Mamy zatem do czynienia niemal z w pełni autonomicznym robotem sprzątającym.

Roborock S7 MaxV Ultra

Roborock MaxV Ultra oferuje pełny pakiet czujników i sensorów wraz z laserową techniką mapowania przestrzeni oraz wysokiej jakości kamerą do wykrywania obiektów przy pomocy wbudowanej, sztucznej inteligencji. Współpracuje z asystentami głosowymi Google, Alexa i Siri. Posiada pojemny akumulator 5200 mAh i dwa zbiorniki na nieczystości i wodę. Jeśli zatem szukacie coś z najwyższej półki, właśnie to znaleźliście.

Odkurzacz Roborock S7 MaxV Ultra kupisz najtaniej na Ceneo.pl

Dobry robot do codziennego użytku za ok. 1700 zł - Dreame D10s Pro

Dreame

Robot posiada nawigację LDS, dzięki której bez problemu odnajdzie się w każdym mieszkaniu czy domu. Możesz również skorzystać z wbudowanej kamery, dzięki aplikacji Dreamehome. Za jej pośrednictwem możesz sprawdzić, co dzieje się w mieszkaniu i nawet nagrać krótki film. D10s Pro oferuje pojemną baterię 5200 mAh, wysoką moc ssącą 5000 Pa oraz funkcje odkurzania i mopowania (pojemniki wbudowane). Świetnie zatem sprawdzi się nie tylko na grubych dywanach, ale również na panelach czy płytkach.

Odkurzacz Dreame D10s Pro kupisz najtaniej na Ceneo.pl

Ecovacs T10 Turbo – robot sprzątający do 3500 zł

Pozycja Ecovacs na rynku jest już na tyle ugruntowana, że każdy powinien znać tę markę. T10 Turbo jest kolejnym odkurzaczem producenta, który skierowany jest do nieco bardziej wymagających użytkowników. Do mapowania przestrzeni wykorzystuje laserowy system TrueMapping 2.0, a ten z kolei pozwala zapisać i edytować w funkcjonalnej aplikacji Ecovacs Home kilka map.

Robot świetnie sprawdza się zarówno w odkurzaniu, jak i mopowaniu. Wszystko to dzięki zaawansowanemu systemowi AiVi opartym o kamerę wysokiej rozdzielczości i sztucznej inteligencji do wykrywania przeszkód, wysokiej mocy ssącej sięgającej 3000 Pa oraz innowacyjnemu systemowi dwóch rotujących szmatek do mopowania płaskich powierzchni OZMO Turbo 2.0. Jeśli mielibyśmy typować, byłby to dziś najlepszy system do mopowania, ponieważ przy 180 obrotach na minutę dwóch nakładek, jest w stanie znacznie szybciej pozbyć się wszelkich plam.

Ecovacs T10 Turbo

Robota wyposażono w stację automatycznego czyszczenia nakładek mopujących i to nie byle jaką, bo niemal w pełni autonomiczną. Po skończeniu mopowania, robot sam udaje się do stacji dokującej w celu umycia oraz osuszenia szmatek (czas suszenia możesz wybierać sam). Wodę pobiera bezpośrednio ze zbiornika powyżej, a tą brudną umieszcza w drugim, podobnej wielkości. Do ciebie należy wyłącznie okresowe opróżnianie zbiornika na nieczystości w samym robocie oraz dolewanie czystej i usuwanie brudnej wody z pojemników w stacji. Wisienką na torcie jest asystent głosowy YIKO, za pomocą którego w każdej chwili możesz wydać robotowi komendę głosową, bez potrzeby wchodzenia do aplikacji. Jeśli zatem potrzebujesz niemal w pełni autonomicznego robota, o którym możesz zapomnieć przynajmniej na kilka dni, warto sięgnąć po T10 Turbo.

Odkurzacz Ecovacs T10 Turbo kupisz najtaniej na Ceneo.pl

Najlepszy robot sprzątający 2024

Jaki jest zatem najlepszy? Jeśli szukasz bezkompromisowej jakości, postaw na Ecovacs X1 Omni w cenie do 5000 zł. Jeśli chcesz zaoszczędzić nieco grosza, świetnym wyborem będzie Dreame L20 Ultra w cenie ok. 4500 zł. Oba znakomicie sprawdzają się w tym co robią. Dla tych, którzy nie mogą pozwolić sobie na tak spory wydatek, mamy albo Dreame D10s Pro w cenie ok. 1499 zł. Jeśli chcesz topowej wydajności bez wydawania topowych pieniędzy, w cenie ok 3200 zł zadowoli cię w szczególności Dreame L10s Pro lub Ultra.

Wszystko tak naprawdę zależy od tego, czego wymagasz od robota. Jeśli ma to być bezkompromisowe rozwiązanie i niemal w pełni autonomiczne urządzenie, niestety należy wyciągnąć z portfela trochę gotówki. Dla mniej wymagających na szczęście też znajdzie się coś dobrego, bo jak widać można kupić dobrego robota sprzątającego w niemal każdej kwocie.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Najlepsze roboty sprzątające 2024 – Ranking TOP 10

 0