Najlepsze roboty sprzątające 2022 – Ranking TOP 10

Najlepsze roboty sprzątające 2022 – Ranking TOP 10

Wybór dobrego robota sprzątającego nie jest zadaniem łatwym, ale tak jak zawsze, warto szukać polecanych produktów i czytać poszczególne opinie na ich temat. Rynek robotów jest dziś bardzo nasycony i jest to szczególnie istotne, ponieważ powoduje, że producenci coraz śmielej wprowadzają innowacje oraz konkurują ze sobą pod względem nie tylko jakości wykonania, ale też ceny. Wcześniej ciężko było na przykład znaleźć naprawdę dobry sprzęt w cenie ok. 1000 zł, a dziś jest to jak najbardziej możliwe. Co zatem polecimy w tej i innych kwotach?

Im drożej, tym lepiej. Tak można w skrócie opisać ten segment rynku. Warto się jednak przyjrzeć detalom, bo jak to mówią „diabeł tkwi w szczegółach”, a tym szczegółem jest przede wszystkim opłacalność zakupu. Jasne, możesz wybrać robota sprzątającego za 10 tysięcy złotych i mieć wszystko z głowy, ale czy nie lepiej jest najpierw odpowiedzieć na pytanie, czy w ogóle potrzebny mi tak wypasiony sprzęt? Nie lepiej czasem sięgnąć po robota za 5000 zł, zrezygnować z funkcji, której i tak nigdy nie użyję i resztę przeznaczyć na coś innego?

Opłacalność ma znaczenie i dotyczy to wszystkich urządzeń elektronicznych. Nie inaczej jest w wypadku rynku robotów sprzątających, dlatego przy każdej pozycji wzięliśmy pod uwagę relację jakości do ceny, a nie jedynie jakość, na którą niestety nie możemy sobie wszyscy pozwolić. Z tego też powodu na liście znajdziesz roboty z każdej kategorii cenowej, bo niezależnie od niej, takowe po prostu się opłacają.

Dobry robot odkurzający – co powinien mieć?

Dobry robot odkurzający to taki, który zaoferuje pożądane przez nas funkcje. Musi dobrze odkurzać – to standard, ale bez dodatków w postaci czujników, funkcjonalnej aplikacji, pojemnego akumulatora czy nawet autonomii, której w najtańszych urządzeniach znaleźć nie można, taki sprzęt po prostu nie spełni naszych oczekiwań. Będą to zatem pieniądze wyrzucone w błoto, a tego przecież każdy z nas chce uniknąć.

Dobry odkurzacz automatyczny musi posiadać czujniki zbliżeniowe, żeby wiedział, czy odbija się od mebli, czy stoi na jego drodze wredny kocur i czy po wjeździe na gruby dywan czasem nie włączyć wyższego ustawienia ssania. Jeśli w domu mamy kafelki i panele, warto też sięgnąć po takiego robota, który posiada funkcję mopowania. Jeśli nie chcemy naszego robota niańczyć po każdym czyszczeniu, warto też sięgnąć po zestaw ze funkcjonalną stacją bazową na nieczystości.

Funkcji jest jak widać wiele i to po jakiego robota sięgniemy, zależy wyłącznie od osobistych wymagań każdego z nas. Pamiętajmy jedynie, że im więcej funkcji, tym większy wydatek.

Przydatne funkcje odkurzacza automatycznego:

 • Odkurzacz z wieloma ustawieniami mocy ssącej – im wyższa, tym lepsza skuteczność, szczególnie na grubych dywanach
 • Mopowanie – jak sprawdzi się w tym robot?
 • Czujniki (szczególnie LIDAR do mapowania przestrzeni) – czy posiada czujnik zbliżeniowy, przeciw upadkom, laserowy czy może dodatkową kamerę ze sztuczną inteligencją?
 • Funkcjonalna aplikacja na smartfona
 • Powiadomienia głosowe
 • Pojemna bateria i niski czas ładowania
 • Dodatki w postaci szmatek, zbiorników i stacji bazowych

Najlepsze roboty sprzątające 2022 – ranking TOP 10

Poniżej znajdziesz listę robotów odkurzających, które zasługują w swoim segmencie na szczególną uwagę. Lista podzielona została na półki cenowe w taki sposób, byś bez problemu odnalazł zakładany przez ciebie budżet. W każdej półce można znaleźć urządzenia świetne, jak i te gorsze, dlatego nawet jeśli nie znajdziesz poniżej sprzętu, na który masz chrapkę od dłuższego czasu, daj znać w komentarzu. Chętnie mu się przyjrzymy!

Ranking robotów sprzątających 2022:

 • Ecovacs X1 Omni
 • Roborock S7
 • Roidmi EVA
 • Roborock S7 MaxV Ultra
 • Redroad G10
 • Xiaomi Mi Robot Essential
 • Roomba i7
 • Xiaomi Mi Robot Vacuum-Mop 2 Pro
 • Roomba j7
 • Ecovacs T10 Turbo

Ecovacs X1 Omni – robot dla najbardziej wymagających

Sprzęt Ecovacs może poszczycić się wieloma świetnymi rozwiązaniami, a jeden z flagowych przedstawicieli rodziny robotów sprzątających, czyli X1 Omni udowadnia, że można wprowadzić na rynek innowacyjne urządzenie. X1 Omni to robot dla wymagających użytkowników, którzy nie znają słowa „kompromis”. Oferuje najbardziej zaawansowane czujniki na rynku – usprawnioną kamerę dla systemu rozpoznawania przeszkód opartą o sztuczną inteligencję wysokiej rozdzielczości, najlepszy na rynku system laserowego omijania przeszkód TrueDetect 3D oraz nawigację i mapowanie przestrzeni zapisywanej w wirtualnej pamięci smartfona przy pomocy znanego z niemal wszystkich robotów Ecovacs, doskonałego TrueMapping 2.0.

Ecovacs X1 Omni

Robot posiada dedykowaną stację autonomiczną, za pomocą której sam opróżni zbiornik na kurz i wodę, wyczyści dwie powierzchnie mopujące oraz na dodatek je wysuszy w taki sposób, by wyeliminować potencjalne osiadanie się bakterii. Tak, robot sam dolewa wody i sam opróżnia ten zbiornik, a następnie jedzie sprzątać dalej.

Moc ssąca robota to nawet 5000 Pa i wykorzystuje on nowatorski system mopowania OZMO Turbo 2.0, a zatem idealnie nada się nie tylko do grubych dywanów, ale też powierzchni płaskich, ponieważ przy pomocy dwóch rotujących, a nie oscylujących nakładek jest w stanie pozbyć się nawet trudnych zabrudzeń. Co ciekawe, robot posiada również własnego asystenta głosowego YIKO, a zatem możesz mu bezpośrednio wydawać komendy głosowe bez potrzeby bawienia się smartfonem. Robota (razem ze stacją Omni) kupisz już za 4699 zł i choć owszem, jest to kwota dość wysoka, naprawdę warto, bo jest to jeden z najlepszych automatycznych odkurzaczy na rynku. Po prostu, sprzęt dla wymagających.

Odkurzacz Ecovacs X1 Omni kupisz najtaniej na Ceneo.pl

Roborock S7 – świetny odkurzacz ze średniej półki

Roborock znany jest z produkcji wysokiej klasy odkurzaczy automatycznych i świetnym na to przykładem jest średniopółkowy robot Roborock S7. Wyposażono go w sensor nawigacji oparty o technologię LiDAR PreciSense, a zatem potrafi odnaleźć się w każdym mieszkaniu czy domu, a stworzoną wcześniej mapę przesłać bezpośrednio na twojego smartfona. Automatycznie rozpoznaje pomieszczenia, używa czujników Sensient do wykrywania przeszkód i sam się doładowuje.

Roborock S7

Zainstalowano w nim akumulator o pojemności aż 5200 mAh, a zatem będzie w stanie wyczyścić całkiem spory kawałek mieszkania, bo wróci do stacji ładującej dopiero po 2-3 godzinach pracy. Posiada 470-mililitrowy zbiornik na kurz oraz 300-mililitrowy zbiornik na wodę. Tak, Roborock S7 potrafi również mopować powierzchnie gładkie i robi to całkiem cicho, bo przy użyciu trybu „cichego”, generuje jedynie 57 dB hałasu. To bardzo dobry odkurzacz ze średniej półki.

Odkurzacz Roborock S7 kupisz najtaniej na Ceneo.pl

Roidmi EVA – opłacalność dla wymagających

Jeśli mielibyśmy wytypować jeden z najbardziej opłacalnych i zarazem bezkompromisowych robotów odkurzających, zapewne padło by na EVA marki Roidmi. Ten robot ma wszystko, czego tak naprawdę potrzeba dziś w gospodarstwie domowym. Jest znakomicie wykonany, potrafi świetnie odkurzać i mopować (dzięki dwóm rotującym szmatkom), posiada cały pakiet czujników i sensorów wraz z laserowym LiDAR-em, prezentuje wysoką moc ssącą na rzędu 3200 Pa w zupełności wystarczającą do tego, by poradzić sobie nawet z grubym dywanem i na dodatek jest cichy podczas pracy (ok. 60 w trybie cichym).

Roidmi EVA

To jednak nie koniec zalet. Roidmi Eva posiada pojemną baterię 5200 mAh, automatyczną stację opróżniającą na nieczystości oraz wodę, do namaczania szmatek mopujących i prezentuje kształt nie typowego okręgu, ale spłaszczonego połączenia kwadratu z kołem, co powoduje, że jest w stanie bliżej podjechać do wszelkiego rodzaju prostopadłych łączeń w domu. Eva to także funkcjonalna aplikacja z możliwością zapamiętania wielu map i to w dwóch wersjach oprogramowania – Roidmi lub Xioami Home. Jeśli szukasz zatem czegoś naprawdę dobrego, ale nie chcesz wydawać powyżej 4500 zł na robota, Roidmi Eva cię nie zawiedzie!

Odkurzacz Roidmi EVA kupisz najtaniej na Ceneo.pl

Roborock S7 MaxV Ultra – drogi, ale za to bezkompromisowy!

Co się stanie, jeśli do Roborocka S7 MaxV dorzucimy stację dokującą z prawdziwego zdarzenia? Zgadłeś! Bezkompromisowy zestaw sprzątający dla wymagających. Warto tutaj wspomnieć, że S7 MaxV można zakupić w trzech wariantach – zwykły MaxV, MaxV+ oraz MaxV Ultra i różnią się te zestawy od siebie przede wszystkim wyposażeniem.

W MaxV Ultra znajdziemy automatyczną stację All-in-One. Poza standardową funkcją ładowania umieszczono w niej pojemnik na nieczystości (kurz) i brudną oraz czystą wodę. Tak. Robot wjeżdżając do stacji sam opróżnia pojemnik, sam czyści mop i sam wymienia dolaną wcześniej do głównego zbiornika wodę. Mamy zatem do czynienia niemal z w pełni autonomicznym robotem sprzątającym.

Roborock S7 MaxV Ultra

Roborock MaxV Ultra oferuje pełny pakiet czujników i sensorów wraz z laserową techniką mapowania przestrzeni oraz wysokiej jakości kamerą do wykrywania obiektów przy pomocy wbudowanej, sztucznej inteligencji. Współpracuje z asystentami głosowymi Google, Alexa i Siri. Posiada pojemny akumulator 5200 mAh i dwa zbiorniki na nieczystości i wodę. Jeśli zatem szukacie coś z najwyższej półki, właśnie to znaleźliście.

Odkurzacz Roborock S7 MaxV Ultra kupisz najtaniej na Ceneo.pl

Redroad G10 – najbardziej opłacalny i funkcjonalny średniaczek!

Redroad G10 to mocny automatyczny odkurzacz ze średniej półki. Potrafi odkurzać, mopować i mapować pomieszczenia z użyciem systemu laserowego LDS 4.0, który bezpośrednio współpracuje z funkcjonalną aplikacją. Jego moc ssąca wynosi 2800 Pa, a zatem bardzo dobrze nada się do wszelkich powierzchni, nie tylko płaskich, ale również dywanów. Posiada też zbiornik na nieczystości oraz dedykowaną stację dokującą, gdzie jest w stanie sam go opróżnić. Stacja ta posiada jednak dwa dodatkowe zbiorniki na wodę, a to z tego względu, że robot potrafi automatycznie wyczyścić szmatkę do mopowania i ponownie ją namoczyć.

Redroad G10

Redroad G10 to bardzo cichy odkurzacz. Na ustawieniu „cichym” generuje zaledwie 56 dB i na maksymalnym tylko 65 dB, a to z kolei stawia go w znakomitym świetle. Potrafi wykrywać dywany, ranty i narożniki. Sprząta nawet 170 minut, a to ze względu na całkiem pojemny akumulator 5200 mAh. Całością można oczywiście sterować w autorskim oprogramowaniu Redroad, gdzie możemy wysłać robota do czyszczenia konkretnego pomieszczenia, stawiać wirtualne ściany po zmapowaniu przestrzeni, edytować stworzone wcześniej mapy, włączać i wyłączać poszczególne tryby i wiele więcej. W cenie ok. 2099 zł jest jednym z najbardziej opłacalnych robotów na rynku.

Odkurzacz Redroad G10 kupisz najtaniej na Ceneo.pl

Xiaomi Mi Robot Essential – tani i dobry?

Czy dobry robot może być tani? Jeśli pójdziemy na pewne kompromisy – owszem. Xiaomi Mi Robot Essential udowadnia, że można stworzyć sprzęt kosztujący mniej niż 1000 zł, który nie będzie po prostu kawałkiem plastikowej zabawki, po którym trzeba będzie sprzątać ręcznie.

Xiaomi Mi Robot Essential

To dobry odkurzacz i nieco gorsza myjka. Bardzo dobrze radzi sobie z kurzem dzięki dwóm szczotkom i mniej z zaschniętymi plamami, choć mopowanie przebiega i tak całkiem nieźle. Niestety, w tej cenie nie znajdziemy tutaj systemu mapowania przestrzeni bazującego na laserowym LiDArze i trzeba o tym pamiętać w szczególności. Tak czy owak, robot za 699 zł posiada pojemną baterię, czujnik optyczny i funkcjonalną aplikację Xiaomi Home.

Odkurzacz Xiaomi Mi Robot Essential Omni kupisz najtaniej na Ceneo.pl

iRobot Roomba i7 – dobry wybór do 2000 zł

iRobot zapoczątkował rewolucję na rynku. To dzięki niemu powszechne stały się wszelkiego rodzaju automatyczne odkurzacze i można powiedzieć, że jest pionierem tego właśnie rozwiązania. I choć przejął go w końcu gigant Amazon, nadal produkuje świetnej jakości sprzęt.

iRobot Roomba i7

Roomba i7 jest perfekcyjnym przykładem na to, że da się stworzyć wysokiej klasy odkurzacz za 2000 zł. Posiada on opatentowany system sprzątania AeroForce z dwoma głównymi szczotkami i tego rozwiązania nie znajdziemy nigdzie indziej (oprócz kilku robotów Ecovacs na licencji iRobot), zestaw czujników zbliżeniowych i do pomiaru odległości oraz funkcjonalną aplikacją iRobot Home. Stworzone mapy można dowolnie modyfikować, a wbudowana w odkurzacz bateria pozwala na 75 minut pracy. Co ciekawe, do połączenia bezprzewodowego może wykorzystać nawet Wi-Fi 5 GHz i nie zabrakło też wsparcia dla asystentów Google oraz Alexa.

Odkurzacz iRobot Roomba i7 kupisz najtaniej na Ceneo.pl

Xiaomi Mi Robot Vacuum-Mop 2 Pro – dobry odkurzacz do 1300 zł

Xiaomi Mi Robot 2 Pro to jeden z najlepszych robotów za ok. 1300 zł, a to dlatego, że oprócz wsparcia dla funkcjonalnej aplikacji Xiaomi Home, posiada laserowy system nawigacji LDS, który jest potrzebny do idealnego mapowania przestrzeni. Robot potrafi mapować wiele pięter i zapamiętywać lokację, odkurza, mopuje i korzysta z pojemnej baterii 52000 mAh, która według producenta wystarczy na wyczyszczenie 150 m2.

Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Pro 2

Wyposażono go w pełny pakiet czujników – klifu, kolizji, wspomniany wcześniej LDS, ściany oraz spadania. Sam się ładuje, sam się łączy z asystentem Google lub Alexa i jest przy tym relatywnie cichy. Jeśli szukasz dobrego robota za niewielkie pieniądze, właśnie go znalazłeś!

Odkurzacz Xiaomi Mi Robot Pro 2 kupisz najtaniej na Ceneo.pl

Roomba j7 – zaawansowany robot znanego producenta

iRobot wie, jak stworzyć dobrego robota i świetnym na to przykładem jest Roomba j7. Tak jak większość sprzętu iRobot, do czyszczenia wykorzystuje opatentowany system podwójnych szczotek głównych, a do mapowania przestrzeni wykorzystuje żyroskop oraz kamerę. Roomba j7 to sam robot, a zatem jeśli chcecie skorzystać z dobrodziejstw stacji dokującej, zainteresujcie się wersją z plusem.

iRobot Roomba j7

Świetnie radzi sobie z zabrudzeniami, jest solidnie wykonany, współpracuje z aplikacją iRobot w języku polskim i pracuje relatywnie cicho – ok. 60-63 dB. Jeśli chcecie zatem Roombę i macie do wydania od 2300-3300 zł, warto postawić na ten konkretny model.

Odkurzacz iRobot Roomba j7 kupisz najtaniej na Ceneo.pl

Ecovacs T10 Turbo – robot sprzątający do 3500 zł

Pozycja Ecovacs na rynku jest już na tyle ugruntowana, że każdy powinien znać tę markę. T10 Turbo jest kolejnym odkurzaczem producenta, który skierowany jest do nieco bardziej wymagających użytkowników. Do mapowania przestrzeni wykorzystuje laserowy system TrueMapping 2.0, a ten z kolei pozwala zapisać i edytować w funkcjonalnej aplikacji Ecovacs Home kilka map.

Robot świetnie sprawdza się zarówno w odkurzaniu, jak i mopowaniu. Wszystko to dzięki zaawansowanemu systemowi AiVi opartym o kamerę wysokiej rozdzielczości i sztucznej inteligencji do wykrywania przeszkód, wysokiej mocy ssącej sięgającej 3000 Pa oraz innowacyjnemu systemowi dwóch rotujących szmatek do mopowania płaskich powierzchni OZMO Turbo 2.0. Jeśli mielibyśmy typować, byłby to dziś najlepszy system do mopowania, ponieważ przy 180 obrotach na minutę dwóch nakładek, jest w stanie znacznie szybciej pozbyć się wszelkich plam.

Ecovacs T10 Turbo

Robota wyposażono w stację automatycznego czyszczenia nakładek mopujących i to nie byle jaką, bo niemal w pełni autonomiczną. Po skończeniu mopowania, robot sam udaje się do stacji dokującej w celu umycia oraz osuszenia szmatek (czas suszenia możesz wybierać sam). Wodę pobiera bezpośrednio ze zbiornika powyżej, a tą brudną umieszcza w drugim, podobnej wielkości. Do ciebie należy wyłącznie okresowe opróżnianie zbiornika na nieczystości w samym robocie oraz dolewanie czystej i usuwanie brudnej wody z pojemników w stacji. Wisienką na torcie jest asystent głosowy YIKO, za pomocą którego w każdej chwili możesz wydać robotowi komendę głosową, bez potrzeby wchodzenia do aplikacji. Jeśli zatem potrzebujesz niemal w pełni autonomicznego robota, o którym możesz zapomnieć przynajmniej na kilka dni, warto sięgnąć po T10 Turbo.

Odkurzacz Ecovacs T10 Turbo kupisz najtaniej na Ceneo.pl

Najlepszy robot sprzątający 2022

Jaki jest zatem najlepszy? Jeśli szukasz bezkompromisowej jakości, postaw na Ecovacs X1 Omni w cenie do 5000 zł. Jeśli chcesz zaoszczędzić nieco grosza, świetnym wyborem będzie Roidmi Eva w cenie ok. 3500 zł. Oba znakomicie sprawdzają się w tym co robią. Dla tych, którzy nie mogą pozwolić sobie na tak spory wydatek, mamy albo Xiaomi Mi Robot Vacuum-Mop 2 Pro w cenie ok. 1300 zł, albo Roombę i7 za ok. 2000 zł.

Wszystko tak naprawdę zależy od tego, czego wymagasz od robota. Jeśli ma to być bezkompromisowe rozwiązanie i niemal w pełni autonomiczne urządzenie, niestety należy wyciągnąć z portfela trochę gotówki. Dla mniej wymagających na szczęście też znajdzie się coś dobrego, bo jak widać można kupić dobrego robota sprzątającego w niemal każdej kwocie.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Najlepsze roboty sprzątające 2022 – Ranking TOP 10

 0