Nowe plotki na temat APU Rembrandt - wsparcie dla DDR5-5200 i 6 nm proces technologiczny

Nowe plotki na temat APU Rembrandt - wsparcie dla DDR5-5200 i 6 nm proces technologiczny

W sieci pojawiły się właśnie nowe spekulacje na temat przyszłej generacji układów APU od AMD, znanej pod nazwą kodową Rembrandt. Plotki na temat ujawnił niejaki @patrickschur, który już wcześniej zdradzał informacje na temat kolejnych APU będących w planach AMD, ale na razie trudno zweryfikować jak wiarygodne jest to źródło, więc podchodzimy do tych doniesień z pewną rezerwą i Wam radzimy to samo - tym bardziej, że są tu pewne dane, które budzą podejrzenia. Niemniej, Rembrandt zapowiada się naprawdę ciekawie i jeśli choćby część z tych przecieków się potwierdzi, to czerwona ekipa będzie posiadać naprawdę mocną kartę przetargową w rywalizacji o portfele graczy. Bez dalszego przeciągania, przejdźmy zatem do konkretów ujawnionych w najnowszych plotkach.

Z najnowszych plotek wynika, że APU Rembrandt wspierać będzie pamięci DDR5-5200 i do 20 linii PCIe 4.0.

Zacznijmy od tego, że Rembrandt to nazwa kodowa przyszłej generacji APU od AMD, która trafić ma zarówno na mobilne, jak i stacjonarne laptopy. Będzie to następca układów Cezanne, które z kolei zastąpią na rynku obecne APU z rodziny Renoir. Tym samym mówimy tu o architekturze, która najprawdopodobniej zadebiutuje na rynku dopiero w 2022 roku, więc jest to naprawdę odległa perspektywa i wiele może jeszcze ulec zmianie. Jak wiemy z ostatnich przecieków, AMD zamierza ujednolicić nazewnictwo zarówno CPU Vermeer i APU Cezanne w ramach serii Ryzen 5000. Tym samym Rembrandt powinien trafić na rynek pod serią Ryzen 6000G i 6000H, jako że ta architektura celować ma w TDP w zakresie 45-65W.   

Z najnowszego tweeta Patrica wynika, że Rembrandt wspierać będzie pamięci DDR5-5200 i do 20 linii PCIe 4.0. Będzie to także pierwsze seria APU od AMD, która bazować ma na nowej podstawce (plotki określają ją jako AM5). To właśnie wraz z przesiadką na to gniazdo Ryzeny doczekają się obsługi nowej generacji pamięci RAM - DDR5. Harmonogram, który wcześniej został opublikowany przez @MebiuW zdaje się potwierdzać część tych plotek. Na slajdzie z planami AMD pojawiły się na 2022 rok takie serie jak Raphael, Dragon Crest i właśnie Rembrandt. To jednak nie wszystko, ponieważ ta ostatnia architektura bazować ma podobno na 6 nm procesie technologicznym, co wydaje się dość dziwne, ponieważ wcześniej sugerowano, że AMD korzystać będzie z 5 nm dla Zen 3.   

Pokaż / Dodaj komentarze do: Nowe plotki na temat APU Rembrandt - wsparcie dla DDR5-5200 i 6 nm proces technologiczny

 0