Nowe procesory AMD Ryzen w 12 nm trafią do sprzedaży już w lutym 2018

Nowe procesory AMD Ryzen w 12 nm trafią do sprzedaży już w lutym 2018

DigiTimes opublikował informację, z której wynika, że AMD przeprowadziło rozmowy ze swoimi partnerami produkującymi płyty główne, informując, że w lutym przyszłego roku na rynek trafi nowa seria procesorów Ryzen. Jednostki o kodowej nazwie Pinnacle Ridge będą produkowane w 12 nm przez Globalfoundries.

Żródła DigiTimes utrzymują, że nowe serie procesorów będą mieć również nowe nazwy. Pierwsze na rynku mają się pojawić jednostki z rodziny Pinnacle 7, następnie Pinnacle 5 oraz na końcu budżetowe Pinnacle 3, które do sprzedaży trafią w marcu 2018. Wątpliwe jest jednak, żeby AMD zrezygnowało z nazwy, która jest bardzo dobrze oceniana i nowa nomenklatura to jedynie nazwy kodowe. 

AMD nie skomentowało tych przecieków, jako że nie wypowiadają się na temat produktów, które nie zostały oficjalnie zaprezentowane.

Jednocześnie z nowymi procesorami do sklepów trafią nowe płyty główne, oparte o układy z serii 400. Pierwsze płyty z chipsetami X470 i B450 pojawią się na półkach sklepowych w marcu i co bardzo istotne, AMD nie stosuje polityki swojego niebieskiego konkurenta. Nowe procesory będą w pełni kompatybilne z obecnymi na rynku płytami głównymi. W przypadku chęci wymiany procesora na najnowszy model, nie będzie konieczności wymiany płyty głównej. Chipsety do płyt są wciąż na etapie projektowania w firmie ASMedia, która to przewiduje ogromny skok zamówień na te układy w styczniu 2018.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Nowe procesory AMD Ryzen w 12 nm trafią do sprzedaży już w lutym 2018

 0