Nowy Facebook zaczyna być udostępniany dla wszystkich użytkowników

Nowy Facebook zaczyna być udostępniany dla wszystkich użytkowników

Od pewnego czasu Facebook oferuje wybranym użytkownikom przejście na nową wersję swojego serwisu społecznościowego. Teraz jednak zgodnie z dostępną informacją platforma stopniowo wdraża layout dla wszystkich użytkowników, aczkolwiek nie każdy otrzymuje go w tym samym momencie, więc jeżeli jeszcze nie macie opcji migracji, to musicie uzbroić się w cierpliwość. Firma potwierdziła, iż planuje zakończyć wdrażanie odświeżonego wyglądu strony do maksymalnie kilku tygodni, zaś finalnie z Nowego Facebooka skorzystają wszyscy zapewne nie zależnie od preferencji. Wdrażanie następuje po roku od zapowiedzi zmian na konferencji F8 2019 zorganizowanej przez Marka Zuckerberga i rozpoczęciu testów na początku bieżącego roku dla małej grupki osób. Oczywiście jak to bywa z większością nowości początkowo może być nam ciężko się do nich przyzwyczaić i podobno największy problem z tym mają właściciele monitorów obsługujących wysokie rozdzielczości.

Facebook rozpoczął stopniowe wdrażanie nowego wyglądu strony dla wszystkich użytkowników.

Nowy Facebook zaczyna być udostępniany dla wszystkich użytkowników

W ramach wprowadzonych zmian Facebook uprościł interfejs, natomiast górny pasek zapewnia łatwiejszy dostęp do strony głównej, grup, stron z grami, listy znajomych czy rynku. Nowa wersja portalu posiada także ciemny motyw, a więc dla niektórych kluczowy element. Platforma twierdzi ponadto, że strona główna ładuje się szybciej niż dotychczas, z kolei przejścia pomiędzy poszczególnymi elementami są płynniejsze. Dodatkowo serwis lepiej skaluje się do różnych rozmiarów okien co jest zauważalne, gdy ktoś korzysta z funkcji przyciągania w Windows 10. Jeżeli chcemy uzyskać dostęp do Nowego Facebooka, to zrobimy to z poziomu menu, lecz w sytuacji, gdy nie mamy takiej możliwości to, jak wspominaliśmy należy uzbroić się w cierpliwość i zaczekać na swoją kolej. To nie jedyna nowość, jaka pojawia się w ostatnim czasie na popularnej stronie. Inna to Facebook Avatars, który wchodzi do Polski i ze specjalnych awatarów będziemy korzystać zarówno w Messengerze, jak i bezpośrednio w komentarzach.

Chociaż Facebook Avatars nie są jeszcze dostępne powszechnie to część ludzi otrzymała już dostęp. Aby sprawdzić czy zakwalifikowaliśmy się do nowej funkcji musimy sprawdzić w mobilnej wersji Messengera czy nie pojawiło się okienko informujące o przyznaniu dostępu. Kolejna ciekawostka to Messenger Rooms umożliwia przeprowadzenie wideokonferencji z maksymalnie 50 uczestnikami, z kolei całość podzielono na układ kafelkowy — do 16 na komputerze oraz 8 na smartfonie. Ogółem przypomina to koncepcję zaproponowaną przez cieszącego się sporym wzięciem komunikatora Zoom. Użytkownicy Facebooka mogą udostępniać linki do pokojów z transmisjami osobom niezarejestrowanym na portalu społecznościowym więc z usług Messenger Rooms skorzysta praktycznie każdy internauta.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Nowy Facebook zaczyna być udostępniany dla wszystkich użytkowników

 0