Nowy Lenovo ThinkPad X1 Extreme to ultrabook z GeForce RTx 3080 na pokładzie

Nowy Lenovo ThinkPad X1 Extreme to ultrabook z GeForce RTx 3080 na pokładzie

 

ThinkPad X1 Extreme od Lenovo doczekał się czwartej generacji, która przynosi duży upgrade specyfikacji, zachowując smukłą lekką obudowę z włókna węglowego. Sprzęt wydaje się więc idealną propozycją dla tych, którzy potrzebują maszyny klasy prawdziwej stacji roboczej przy zachowaniu dużej mobilności. Podobnie jak wiele notebooków ogłoszonych w ciągu ostatnich kilku miesięcy, ThinkPad X1 Extreme Gen 4 jest teraz wyposażony w najnowsze CPU 11. generacji Intel Tiger Lake-H. Procesory Tiger Lake-H są dostępne w konfiguracjach do 8-rdzeniowych/16-wątkowych, w przeciwieństwie do 4-rdzeniowych/8-wątkowych modeli Tiger Lake-U. W przypadku ThinkPad X1 Extreme Gen 4 Lenovo twierdzi, że w laptopie można skonfigurować maksymalnie Core i9 vPro z 64 GB pamięci RAM DDR4-3200 (w ramach dwóch slotów SO-DIMM). Jeśli chodzi o pamięć masową, dwa wewnętrzne gniazda M.2 umożliwiają fabryczną instalację do 4 TB pamięci masowej PCIe 4.0

ThinkPad X1 Extreme od Lenovo doczekał się czwartej generacji, która przynosi duży upgrade specyfikacji, zachowując smukłą lekką obudowę z włókna węglowego.

Nowy Lenovo ThinkPad X1 Extreme to ultrabook z GeForce RTx 3080 na pokładzie

Laptop oferuje ponadto duży 16-calowy wyświetlacz o proporcjach 16:10. Podstawowe konfiguracje wyposażone są w wyświetlacz QHD+ (2560 × 1600 pikseli) 60 Hz (400 nitów). Dostępne są dwie opcje UHD+ (3840 × 2400 pikseli), każda z częstotliwością odświeżania 60 Hz i obsługą Dolby Vision HDR ze szczytową jasnością 600 nitów (różnica polega na tym, że jeden obsługuje dotyk, a drugi nie). Jeśli zaś chodzi o grafiki, to mamy wybór zintegrowanej karty graficznej Intel UHD lub jednego z czterech samodzielnych GPU NVIDII z serii GeForce RTX 30. Klienci mogą zdecydować się na GeForce RTX 3050 Ti, RTX 3060, RTX 3070 lub nawet RTX 3080. Za zasilanie tej bestii odpowiada bateria o pojemności 90 Wh, która zapewniać ma prawie 11 godzin pracy na jednym ładowaniu. Kamery internetowe FHD są oferowane z fizyczną przesłoną aparatu, a znajdziemy tu również system głośników Dolby Atmos wraz z czytnikiem linii papilarnych do uwierzytelniania biometrycznego Windows Hello.

Nowy Lenovo ThinkPad X1 Extreme to ultrabook z GeForce RTx 3080 na pokładzie

To wszystko udało się upchnąć do maszyny mierzącej tylko 17,7 mm grubości i ważącej zaledwie 1,81 kg. Co więcej, w najnowszym modelu ThinkPad X1 Extreme Lenovo dodało nowy hybrydowy system chłodzenia z tradycyjnymi rurkami cieplnymi, dużą komorą parową, wlotem powietrza do klawiatury i podwójnym obejściem mającym na celu poprawę cyrkulacji powietrza. Jak zapewne się jednak domyślacie, taki sprzęt nie może być tani, tym bardziej że mówimy tu o flagowym produkcie chińskiego giganta. I tak cena czwartej generacji ThinkPad X1 Extreme zaczyna się od 2150 USD za podstawową konfigurację (w przypadku wariantu z RTX 3080 spodziewajcie się zdecydowanie większej sumy). Premiera tego laptopa planowana jest na sierpień tego roku. Trzeba przyznać, że maszyna zapowiada się na sprzęt, który nada się nie tylko do pracy, ale i do grania, choć w tym przypadku gaming wydaje się tylko dodatkiem.  

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Nowy Lenovo ThinkPad X1 Extreme to ultrabook z GeForce RTx 3080 na pokładzie

 0