Nowy MacBook Air z procesorem M3 jeszcze w tym roku? Wzrost wydajności może być naprawdę spory

Nowy MacBook Air z procesorem M3 jeszcze w tym roku? Wzrost wydajności może być naprawdę spory

Nowe pogłoski sugerują, że Apple wprowadzi kolejną odsłonę MacBooka Air w drugiej połowie tego roku. Ten kompaktowy laptop ma być napędzany przez chip M3, do produkcji którego wykorzystywana będzie litografia 3 nm. Mówi się także, iż oprócz 13,6-calowego modelu, wprowadzony ma być również większy wariant z przekątną 15 cali.

Świeżo zaprezentowane przez Apple MacBooki Pro z procesorami M2 nie zdążyły jeszcze wejść do sprzedaży, a my już wiemy całkiem sporo na temat kolejnej odsłony MacBooka Air. Podczas gdy seria z dopiskiem Pro - jak sama nazwa wskazuje - kierowana jest do najbardziej wymagających użytkowników, komputery z linii Air są tworzone z myślą o codziennych, mniej skomplikowanych zadaniach. Obecnie najnowszego MacBooka Air napędza chip M2 produkowany w litografii 5 nm. Według doniesień z sieci, jego następca będzie oferował zauważalnie mocniejszy procesor M3 korzystający z potencjału 3-nanometrowego procesu. Widoczne mają być zmiany w kwestii wydajności CPU i GPU oraz czasu pracy na zasilaniu z baterii.

Według doniesień z sieci, następca MacBooka Air M2 będzie oferował zauważalnie mocniejszy procesor M3 korzystający z potencjału 3-nanometrowego procesu.

Apple M3

Mówi się, że kolejna odsłona MacBooka Air zadebiutuje w drugiej połowie tego roku. Wraz z 13,6-calowym modelem pojawić ma się również nieco większy wariant o przekątnej 15 cali. Rzecz jasna, oba komputery będą wyposażone w chip M3. Jednostki M3 Pro oraz M3 Max zobaczymy najpewniej dopiero w przyszłym roku, kiedy Apple stwierdzi, że czas najwyższy zaktualizować serię MacBook Pro. 

Wygląda na to, że Apple może zostać firmą, która zleci TSMC najwięcej zamówień na produkcję układów w litografii 3 nm, ponieważ nowy chip dla iPhone'ów 15 (A17 Bionic) również ma wykorzystywać najbardziej zaawansowany proces TSMC. Niestety ta technologia jest droga, co może wpłynąć na finalną wycenę urządzeń. Niewykluczone, że gigant z Cupertino ostatecznie zdecyduje się na wykorzystanie innego procesu, aby zachować stosunkowo niską cenę nowych MacBooków Air.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Nowy MacBook Air z procesorem M3 jeszcze w tym roku? Wzrost wydajności może być naprawdę spory

 0