Nowy Nintendo Switch otrzymać ma układ NVIDIA Tegra produkowany w 5 nm litografii Samsung 5LPP

Nowy Nintendo Switch otrzymać ma układ NVIDIA Tegra produkowany w 5 nm litografii Samsung 5LPP

Nintendo Switch w pewnym momencie otrzyma następcę, choć wygląda na to, że japoński gigant nie spieszy się z wprowadzeniem na rynek drugiej generacji tej hybrydowej konsoli. Trudno się dziwić, bo sprzęt jest na dobrej drodze, by stać się jedną z najlepiej sprzedających się konsol w historii. Mimo to jego hardware bazuje na przestarzałym SoC NVIDIA Tegra z rdzeniami CUDA opartymi na architekturze Maxwell. Stąd też pojawia się coraz więcej pytań o następcę. 

Według nowych informacji od koreańskiego informatora @OreXda, chip NVIDIA Tegra szykowany dla następcy Nintendo Switch zostanie zbudowany przy użyciu procesu 5 nm Samsunga - 5LPP lub Low Power Plus. Poprzednie plotki sugerowały, że customowy układ w Switch 2 będzie oparty na architekturze Ampere od Zielonych, która wykorzystuje 8 nm litografię Samsunga lub 7 nm TSMC – więc przesiadka na 5 nm oznaczałaby duży skok jakościowy. 

Według nowych informacji chip NVIDIA Tegra szykowany dla następcy Nintendo Switch zostanie zbudowany przy użyciu procesu 5 nm Samsunga.

W przeszłości pojawiały się plotki, że Nintendo opracowuje „Switch Pro” wykorzystujący niestandardową wersję układu NVIDIA Tegra Orin, który jest znacznie potężniejszy niż obecny SoC stosowany w Switchu. W międzyczasie doczekaliśmy się jedynie odświeżenia konsoli w postaci modelu z panelem OLED i wygląda na to, że Nintendo szykuje już raczej Switcha 2, a nie ulepszoną wersję pierwszej generacji. 

Przejście na 5 nm proces produkcyjny może prowadzić do lepszej efektywności energetycznej wraz z poprawą wydajności, dostosowując możliwości konsoli do współczesnych realiów. Chociaż nie zostało to potwierdzone, niewykluczone, że Nintendo będzie też chciało wykorzystać w nowym Switchu technologie NVIDIA RTX, takie jak DLSS, co powinno przełożyć się na znaczną poprawę wydajności i np. obsługę 4K. 

Jeśli jednak mielibyśmy bazować na wypowiedziach przedstawicieli Nintendo, to zakładać można, że na następcę Switcha przyjdzie nam poczekać jeszcze kilka lat. 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Nowy Nintendo Switch otrzymać ma układ NVIDIA Tegra produkowany w 5 nm litografii Samsung 5LPP

 0