Nowy sterownik dla kart AMD Radeon zapewnia dwucyfrowy wzrost wydajności

Nowy sterownik dla kart AMD Radeon zapewnia dwucyfrowy wzrost wydajności

W maju tego roku AMD udostępniło sterownik AMD Software Preview Driver, który jest teraz dostępny dla wszystkich posiadaczy kart graficznych Radeon. Najnowszy sterownik zawiera nowe funkcje i znacznie poprawia wydajność w wielu tytułach.

Wraz z premierą serii Radeon RX 6X50 XT, AMD udostępniło również swój najnowszy Preview Driver, wprowadzający nowe optymalizacje i funkcje, w tym ulepszenia wydajności gier korzystających z interfejsu API DX11. Chociaż DX12 powoli staje się nowym standardem, DX11 jest nadal szeroko stosowany w branży gier, co sprawia, że optymalizacje są wciąż pożądane. Według AMD użytkownicy zauważą poprawę wydajności o 3-17% w grach opartych na DX11 dzięki temu nowemu sterownikowi. Poniższa lista przedstawia niektóre tytuły, które skorzystają z wprowadzonych poprawek.

Wydany w maju sterownik AMD Software Preview Driver przynosi spory skok wydajności posiadaczom kart Radeon.

Tytuł Wzrost wydajności
World of Warcraft: Shadowlands 30%
Assassin’s Creed Odyssey 28%
Total War Saga: Troy 17%
Grand Theft Auto V 11%
Watch Dogs: Legion 10%
Valorant 7%
Total War Hammer 3 5%
Apex Legends 5%
Far Cry 5 4%
PlayerUnknown's Battlegrounds 3%
The Witcher 3 3%
Farming Simulator 22 3%
Overwatch 3%

 

Nowy sterownik zapewnia również optymalizacje Smart Access Memory (SAM), co jest szczególnie widoczne w Death Stranding i Watch Dogs: Legion. Wewnętrzne testy  AMD pokazały wzrost wydajności o 10% w Death Stranding i o 13% w Watch Dogs: Legion w 1440p na Radeonie RX 6950 XT i o 12% wyższą liczbę klatek na sekundę w Death Stranding i o 24% w Watch Dogs: Legion w przypadku RX 6750 XT.

Wymienione przez AMD tytuły to nie jedyne gry, które skorzystają z nowego sterownika. Twórca CapFrameX, znanego narzędzia do przechwytywania i analizy fps, przeprowadził kilka własnych testów i odkrył znaczące usprawnienia w działaniu Crysis Remastered i God of War. Recenznent wykorzystał Core i7-12700K oraz podkręconego Radeona RX 6800 XT. Wyniki ujawniły do ​​24% wyższą wydajność w Crysis Remastered i do 41% w God of War. W Assassin's Creed Odyssey poprawiła się za to minimalna ilość wyświetlanych klatek na sekundę.

Nowy sterownik AMD zawiera również nową wersję (1.1) technologii Radeon Super Resolution (RSR), która dodaje regulowany filtr wyostrzania. Właściciele kart graficznych Radeon mogą pobrać sterownik AMD Software Preview Driver ze strony AMD, jednak trzeba mieć na uwadze, że jest to wersja poglądowa, więc mogą pojawić się błędy.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Nowy sterownik dla kart AMD Radeon zapewnia dwucyfrowy wzrost wydajności

 0