Nowy TITAN od NVIDII dostrzeżony w dokumentach przewozowych

Nowy TITAN od NVIDII dostrzeżony w dokumentach przewozowych

Dokumenty przewozowe próbki inżynieryjnej nowej karty graficznej TITAN zdradzają część specyfikacji tego potwora z rodziny Ada Lovelace. 

NVIDIA dostarcza próbki inżynieryjne PG137 do centrów rozwojowych na całym świecie i wygląda na to, że jedna z jednostek została zauważona przez firmę monitorującą listy przewozowe do Indii - producent GPU wysłał co najmniej kilka płyt testowych do lokalnego centrum rozwoju.

TITAN

Płyty o nazwie PG137 pojawiały się już we wcześniejszych przeciekach i prawdopodobnie należą do nowych kart graficznych TITAN, a tak przynajmniej sugerowały poprzednie doniesienia. Po raz pierwszy wspomniał o tym Kopite7kimi, który ujawnił, że ta płyta obsługuje do 48 GB pamięci. Informacja ta właśnie została potwierdzona przez dokumenty wysyłkowe, które wspominają o 48 GB pamięci GDDR6 dla jednej z przewożonych jednostek.

Co ciekawe, znajdują się tu informacje o standardzie GDDR6, a nie o GDDR6X. Może to oznaczać, że TITAN nie korzysta z pamięci GDDR6X, ale w zamian otrzymał VRAM GDDR6 o wyższym taktowaniu. Ponadto dowiadujemy się o co najmniej dwóch różnych jednostkach: 0 i 330, co może wyjaśniać, dlaczego niektórzy informatorzy przekazują nieco inne/sprzeczne informacje na temat nowego TITANa.

TITAN

Kilka dni temu wyciekło zdjęcie GPU TITAN RTX ADA. Ta konstrukcja z czterema gniazdami może być pierwszą kartą graficzną NVIDIA, która ma pionową płytkę PCB z ułożonymi w stos złączami wyświetlacza. Sam laminat byłby umieszczony równolegle do płyty głównej, co oznacza dużą zmianę w stosunku do tego, co znamy obecnie. 

TITAN

Jedyną różnicą między dokumentami przewozowymi a powyższym obrazkiem jest zmiana kodu produktu z EB2 na TS1. Najprawdopodobniej oznacza to Engineering Board i Test Sample. Jedno jest jednak pewne, projekt jest wyraźnie w zaawansowanej fazie rozwoju, a nawet ma już ten sam kolor, co modele TITAN poprzedniej generacji. Oznaczać to może, że  nie będziemy musieli długo czekać na wskrzeszenie tej marki grafik NVIDII. 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Nowy TITAN od NVIDII dostrzeżony w dokumentach przewozowych

 0