Co za potwór! GeForce RTX 4090 TI/TITAN na zdjęciach. Do tej karty przydałby się osobny zasilacz

Co za potwór! GeForce RTX 4090 TI/TITAN na zdjęciach. Do tej karty przydałby się osobny zasilacz

Jeden z leakerów udostępnił na swoim Twitterze zdjęcie absolutnie najwydajniejszej karty graficznej z rodziny GeForce RTX 4000 (via VideoCardz). Mimo, że wiemy jak wygląda, nie znamy jej ostatecznej nazwy. Sam autor wpisu, MEGAsizeGPU, nazywa tę konstrukcję GeForce RTX 4090TI/TITAN. Według wcześniejszych doniesień, ten model cechuje się TBP (Total Board Power) na poziomie aż 800 W (!).

Flagowym reprezentantem nowej generacji kart graficznych NVIDII jest obecnie GeForce RTX 4090. To potężny układ dla najbardziej wymagających graczy i entuzjastów sprzętu komputerowego. Okazuje się, że RTX 4090 nie wyczerpał jednak potencjału inżynierów NVIDII. Jeden z bardziej rozpoznawalnych informatorów, który publikuje w sieci treści pod pseudonimem MEGAsizeGPU, udostępnił na swoich Twitterze zdjęcie absolutnie topowej karty graficznej z serii GeForce RTX 4000. Widoczna na fotografii konstrukcja nazywana jest przez autora jako RTX 4090TI/TITAN, a więc nawet on nie zna jej finalnego nazewnictwa. Sprawne oko wychwyci jednak mała wskazówkę. Osłona chłodzenia jest koloru złotego, a właśnie takie wykończenie NVIDIA stosuje w przypadku serii TITAN. Karta ma zajmować w obudowie aż 4 sloty rozszerzeń. Na jej tyle widoczne są łącznie 4 wyjścia obrazu (1x HDMI i 3x DP) zamontowane w dość nietypowym pionowym układzie.

Osłona chłodzenia jest koloru złotego, a właśnie takie wykończenie NVIDIA stosuje w przypadku serii TITAN.

NVIDIA GeForce RTX 4090 TI/TITAN

Źródło: MEGAsizeGPU

 
NVIDIA GeForce RTX 4090 TI/TITAN

Źródło: MEGAsizeGPU

 

Układ chłodzenia składa się z masywnego bloku aluminiowych żeberek, którego wagę boimy się poznawać. Przy tak ogromnej masie wręcz konieczne jest umieszczenie karty w pozycji wertykalnej. Dużo lepszym rozwiązaniem byłoby jednak wykorzystanie chłodzenia cieczą. Z opublikowanej fotografii wynika, że oznaczenie PCB tej konstrukcji to PG137. A tak się składa, że inny leaker już wcześniej zdradził kilka szczegółów o tym modelu. Według kopite7kimi, układ bazuje na procesorze graficznym AD102-450-A1 oferującym 18176 jednostek CUDA. 

NVIDIA GeForce RTX 4090 TI/TITAN

Źródło: Chiphell

 

Karta dysponuje podobno aż 48 GB pamięci GDDR6X o prędkości 24 Gb/s. Wartość TBP (Total Board Power) wynosi ponoć około 800 W. Krótko mówiąc, PSU o mocy 1000 W nie wystarczy do zasilenia całego komputera z RTX 4090 TI/TITAN. Niestety na tę chwilę nie wiadomo, kiedy (o ile w ogóle) NVIDIA wprowadzi na rynek tak potężną kartę graficzną. Zdjęcia, które wyciekły potwierdzają jednak, że prace nad nią trwają nie od dziś, bowiem produkcja tej klasy układu z pewnością zajęła sporo czasu.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Co za potwór! GeForce RTX 4090 TI/TITAN na zdjęciach. Do tej karty przydałby się osobny zasilacz

 0