Nowy Tomb Raider powstaje we współpracy z Amazon Games. Poznaliśmy kolejne informacje o grze

Nowy Tomb Raider powstaje we współpracy z Amazon Games. Poznaliśmy kolejne informacje o grze

Nowy Tomb Raider powstaje od pewnego czasu, jednak teraz poznaliśmy konkretniejsze informacje o grze. Ogłoszono bowiem, że produkcja powstaje we współpracy z Amazon Games.

Jak podano w komunikacie prasowym Tomb Raider 4, nad którym pracuje studio Crystal Dynamics powstaje we współpracy z Amazon Games odpowiadającym także za wydanie next-genowej produkcji na rynek. Warto przypomnieć, że Crystal Dynamics został sprzedany przez Square Enix firmie Embracer Group. Jednak nowy nabywca nie zdecydował się dystrybuować kolejnych przygód Lary Croft. Tomb Raider 4 jest projektem w całości opartym na rozgrywce single player, nie będzie więc elementów sieciowych. Tytuł ma na nowo zdefiniować popularną markę, choć zachowany zostanie szkielet serii Tomb Raider z narracyjną historią i zagadkami do rozwiązania. Scot Amos, szef Crystal Dynamics powiedział: "Crystal Dynamics stoi przed okazją zdefiniowania, czym jest relacja wydawnicza Tomb Raider".

Nowy Tomb Raider powstaje na silniku Unreal Engine 5. Za projekt współodpowiedzialny jest Amazon Games.

Shadow of the Tomb Raider

"Transformacja to coś, czego szukamy a z Amazon Games stworzyliśmy zespół podzielający naszą wizję, ambicje oraz wartość dla uniwersum Lary Croft w całym spektrum możliwości. Mają oni specjalną pozycję, aby napisać na nowo, czym jest współpraca wydawnicza oraz deweloperska" – dodał Scot Amos. Christoph Hartmann, wiceprezes Amazon Games, powiedział w oświadczeniu: "Tomb Raider to jedna z najbardziej cenionych marek w historii gier. Amazon Games zobowiązuje się do dostarczania graczom gier najwyższej jakości, od najlepszych deweloperów, na różne platformyoraz gatunki, i jesteśmy zaszczyceni możliwością współpracy z tym doświadczonym deweloperem i franczyzą".

Next-genowy Tomb Raider powstaje na silniku Unreal Engine 5 od początku 2022 roku. W filmie z okazji 25-lecia istnienia marki Crystal Dynamics ujawnił, że następna przygoda Lary Croft "ujednolici" ramy czasowe oryginalnych gier Core Design Tomb Raider i ostatniej trylogii. Zapewne na premierę Tomb Raidera 4 przyjdzie nam poczekać kilka lat, natomiast ujawnienia szczegółów historii nie należy oczekiwać w najbliższej przyszłości. Co ciekawe spekulowano, iż Tomb Raider Anniversary dostanie remaster, aczkolwiek ostatecznie nic z tego nie wyszło.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Nowy Tomb Raider powstaje we współpracy z Amazon Games. Poznaliśmy kolejne informacje o grze

 0