Nowy zasilacz do kopania kryptowalut zapewnia 2000W

Nowy zasilacz do kopania kryptowalut zapewnia 2000W

Czy chcemy tego czy nie kryptowaluty na dobre zagościły w naszej rzeczywistości, a podzespoły komputerowe dedykowane temu specyficznemu zastosowaniu coraz cześciej pojawiają się na rynku. Po kartach graficznych i płytach głównych dedykowanych górnikom przyszła pora na specjalne zasilacze. 

Firma FSP wprowadziła do swojej oferty zasilacz o wdzięcznej nazwie FSP2000-A0AGPBI. Pierwsza część nazwy nawiązuje do mocy zasilacza, a ta według producenta powinna wynosić okrągłe 2000 W. Bardziej zorientowani czytelnicy kojarzą producenta, pod którego marką sprzedawana jest część oferty dla domowych użytkowników. Chociaż można jego produkty kupić w powszechnie znanych sklepach ze sprzętem komputerowym, to na naszym rynku ustępują popularnością innym, bardziej popularnym zasilaczom jak Corsair, Seasonic czy be quiet!. A szkoda, ponieważ jak pokazał wrześniowy test w naszej redakcji, warto zainteresować się bliżej produktami FSP. Aby w podstawowy sposób przybliżyć producenta, wystarczy dodać, iż od niespełna 25 lat ma swoją siedzibę główną na Tajwanie.

Przemysłowy zasilacz FSP2000 zapewnia moc 2000 W oraz pozwala na podłączenie do 16 kart graficznych 

Co prawda główną siłą napędową koparki do kryptowalut są karty graficzne, to osoby bardziej zorientowane wiedzą, że istotą wartością przy obliczaniu opłacalności przedsięwzięcia jest pobór mocy całej maszyny liczącej wirtualną walutę. Im więcej kart graficznych można wpiąć w jednen komputer, tym mniej pojedynczych koparek potrzeba. A to w prosty sposób przekłada się na całkowite zużycie energii. Nowa jednostka od FSP oferuje 16 złączy PCIe 6+2 piny pozwalające podpiąć do 16 kart graficznych. Ponadto zasilacz legitymuje się sprawnością energetyczną na poziomie 80 PLUS Platinium a MTBF został określony przez producenta na poziomie 100 000 godzin w temperaturze 25 stopni Celsjusza. Niestety na chwilę obecną nie wiemy nic na temat ceny, dostępności czy gwarancji. Wg producenta jako zastosowanie zostały wymienione stacje robocze, serwery oraz przemysłowe systemy zasilania.

 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Nowy zasilacz do kopania kryptowalut zapewnia 2000W

 0