NPD: Zapowiedź PlayStation 5 i Xbox Scarlett nastąpi w 2019 roku

NPD: Zapowiedź PlayStation 5 i Xbox Scarlett nastąpi w 2019 roku

Pojawiające się coraz częściej spekulacje odnośnie PlayStation 5 i Xbox Scarlett nie powinny stanowić większego zaskoczenia, ponieważ jesteśmy już praktycznie na finiszu obecnej generacji konsol. Dotychczas przewinęło się wiele raportów sugerujących, że zapowiedź następców PlayStation 4 oraz Xbox One jest bliżej niż większość z nas sądzi. Niedawno przedstawiciel serwisu GamingBolt przesłał kilka zapytań do Mata Piscatelli, analityka NPD, który potwierdza wcześniejsze przypuszczenia, że ogłoszenie PS5 i Xbox Anaconda nastąpi jeszcze w tym roku. „Potwierdzam prezentację nowych konsol w 2019 roku i premierę w 2020 roku. Uważam także, że odeszliśmy od tradycyjnego modelu generacyjnego. Liczę, że producenci zaproponują rozwiązania, które zatrą te linie” - powiedział Piscatella.

Według analityka NPD prezentacja PlayStation 5 i Xbox Scarlett nastąpi jeszcze w 2019 roku. Do sprzedaży oba urządzenia miałyby trafić dwanaście miesięcy później.

Ponadto ekspert uważa, że w nowo rozpoczętym roku czeka nas spadek zainteresowania PlayStation 4, jak również Xbox One, co zaowocuje gorszą sprzedażą konsol. Powodem tej sytuacji ma być fakt zbliżania się do końca generacji oraz brak konkretnych cięć cenowych ze strony twórców sprzętu. „Oba systemy sprawdziły się w USA, ale rok 2019 będzie prawdopodobnie rokiem przejściowym” - stwierdził analityk NPD. Cóż, przytoczony scenariusz przynajmniej w przypadku PS4 może się spełnić, bowiem raport przygotowany przez Strategy Analytics prognozuje gorszy od wcześniejszego okres dla sprzętu Sony. Dojdzie nawet do sytuacji, w której to Nintendo Switch wyprzedzi popularną czwórkę, sprzedając 17,3 mln kopii konsoli (PS4 nabędzie nieco mniej osób, bo 17,1 mln).

Bez wątpienia jednak ostatnie dwanaście miesięcy okazało się dla japońskiego giganta niezwykle pomyślne. Według nieoficjalnych danych Sony przekroczyło kolejną granicę, rozsyłając aż 90 milionów sztuk PS4. Duże zainteresowanie to oczywiście zasługa interesującej biblioteki z grami, którą szczyci się czwórka, w przeciwieństwie do chociażby konkurencyjnego Xbox One. Wystarczy wspomnieć o świetnym powrocie Kratosa w najnowszej odsłonie God of War czy Spider-Manie. Mimo wszystko liczymy, że w następnej generacji konsol walka pomiędzy Microsoftem a Sony będzie bardziej równiejsza niż jest obecnie.

Pokaż / Dodaj komentarze do: NPD: Zapowiedź PlayStation 5 i Xbox Scarlett nastąpi w 2019 roku

 0