Nubia Red Magic Mars - kolejny gamingowy smartfon z 10 GB pamięci RAM

Nubia Red Magic Mars - kolejny gamingowy smartfon z 10 GB pamięci RAM

Moda na gamingowe smartfony trwa w najlepsze i obecnie jesteśmy już świadkami wypuszczania drugiej generacji tego typu urządzeń. Niedawno doczekaliśmy się premiery Razer Phone 2 i Xiaomi Black Shark Helo (pierwszy smartfon z 10 GB RAM), a teraz ZTE postanowiło wypuścić kolejny telefon dla graczy spod marki Nubia. Ten nazywa się Red Magic Mars i jak nietrudno się domyślić, jest następcą Red Magic z kwietnia tego roku. Pół roku na rynku smartfonów to jednak kawał czasu, dlatego Mars (nazwany od rzymskiego boga wojny) przynosi solidny upgrade specyfikacji, ale także nowe funkcje dedykowane graniu na smartfonie. Stylistycznie jednak trudno dopatrzeć się tu jakichś większych zmian i ponownie otrzymujemy agresywny design inspirowany "okrętem wojennym", a dodatkowo na tylnym panelu umieszczono pasek LED, który możemy konfigurować w zakresie kolorów RGB.

ZTE postanowiło wypuścić kolejny telefon dla graczy spod marki Nubia. Ten nazywa się Red Magic Mars i jak nietrudno się domyślić, jest następcą Red Magic z kwietnia tego roku.

Nubia Red Magic Mars - kolejny gamingowy smartfon z 10 GB pamięci RAM

Zacznijmy od specyfikacji, gdzie najważniejszą zmianą wydaje się zastąpienie procesora Snapdragon 835 najwydajniejszym SoC w ofercie Qualcomm, czyli Snapdragonem 845. Ten sparowany może być tym razem nawet z 10 GB pamięci RAM i 256 GB na dane, ale bazowy model wyposażono w 6 GB RAM i 64 GB pamięci wewnętrznej. Ponownie otrzymujemy 6-calowy wyświetlacz o rozdzielczości Full HD+ (2160 x 1080 pikseli), a nie zmieniła się też pojemność akumulatora, która wynosi 3800 mAh. Nowością są tu przyciski dotykowe umieszczone na bocznej krawędzi, które wykorzystują silniczki do wytworzenia haptycznego feedbacku (technologia 4D Shock) i generalnie jest to bardzo podobne rozwiązanie do tego, które Asus stosuje w swoim ROG Phone. Red Magic Mars w odróżnieniu od poprzednika posiada już głośniki stereo ze wsparciem dla audio DTS 7.1, co zapewniać ma lepsze pozycjonowanie dźwięku w grach i ułatwiać tym samym odnajdowanie wrogów na mapie. Znajdziemy tu nawet specjalny przycisk dedykowany rozgrywce (nazywany e-sportowym), który wyłącza wszystkie powiadomienia, a za utrzymanie niskich temperatur odpowiada system ICE (dwie rurki cieplne i chłodzenie konwekcyjne). Calość obsługuje Android 9.0 Pie z nakładką Red Magic OS 1.6.

Smartfon doczekał się też dedykowanych akcesoriów, takich jak zestaw słuchawkowy z mikrofonem, przejściówka z USB typu C na złącze słuchawkowe z własnym przetwornikiem DAC czy specjalne gamingowe kontrolery, łączące się z telefonem przez Bluetooth - te zapewniają więcej sprzętowych przycisków, które ułatwić mają sterowanie w grach. Warto też wspomnieć o aparatach i choć Nubia wciąż pozostała przy pojedynczych sensorach (to sprzęt dla graczy, a nie amatorów fotografii), to jednak tylna jednostka została wymieniona i teraz otrzymujemy 16 MP z obiektywem f/1.8 (poprzednio było 24 MP z przysłoną f/1.7, ale mimo gorszych parametrów otrzymać mamy lepszej jakości zdjęcia). Z przodu zachowano zaś 8 MP kamerkę do selfie. Telefon dostępny będzie w trzech wersjach kolorystycznych: czarnej, czerwonej i kamo, dostępnej dla topowego wariantu. Cena zaczyna się od 2699 CNY (ok. 1480 zł) za wersję 6/64 GB, za 3199 CNY (ok. 1750 zł) otrzymujemy 8/128 GB, a za 3999 CNY (ok. 2190 zł) model z 10/256 GB. Są to jednak ceny na rynek chiński i przy zamówieniu do Europy na pewno będą wyższe.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Nubia Red Magic Mars - kolejny gamingowy smartfon z 10 GB pamięci RAM

 0