NVIDIA CMP 170HX - potwór do kopania kryptowalut w zawrotnej cenie

NVIDIA CMP 170HX - potwór do kopania kryptowalut w zawrotnej cenie

W sprzedaży pojawił się flagowy układ graficzny NVIDIA CMP 170HX do kopania krypotowalut. Sprzedawca z Dubaju chwali się, że posiada aż 238 sztuk tych kart i sprzedaje je za dość spore kwoty.

Karty CMP to próba odwrócenia uwagi górników kryptowalut od gamingowych modeli GeForce. Górnicy preferują jednak przeważnie zwykłe konstrukcje, które łatwo sprzedać graczom po zakończeniu wydobycia, dlatego też NVIDIA wprowadziła ogranicznik kopania LHR, by niejako wymusić kupowanie kart CMP do koparek. Wszystko to pięknie wygląda, ale NVIDIA ma swój własny cel w takim działaniu - karty CMP to w większości Turingi, których trzeba się jakoś pozbyć. Dopiero CMP 170HX to prawdziwy Ampere. Układ GA100 znajduje się również w niesamowicie drogim A100 przeznaczonym dla centów danych, do górników trafiają jednak sztuki, które z powodu wad produkcyjnych nie nadają się do tradycyjnej sprzedaży i normalnie trafiłyby do recyklingu.

W sprzedaży pojawił się flagowy układ graficzny NVIDIA CMP 170HX do kopania krypotowalut. Karty osiągają zawrotne ceny.

Układ GA100 wewnątrz CMP 170HX ma tylko 70 aktywnych SM, co daje 4480 rdzeni CUDA, podczas gdy A100 ma pełnoprawne jądro z 108 SM lub 6912 rdzeniami CUDA. CMP 170HX zapewnia do 164 MH/s wydajności kopania Ethereum. Wymaga tylko połączenia PCIe 4.0 x4, aby osiągnąć swoją docelową wydajność. GPU posiada również 8 GB pamięci HBM2e w 4096-bitowym interfejsie pamięci. TDP wynosi 250 W, a za zasilanie odpowiada pojedyncze 8-pinowe złącze PCIe.

GPU ma standardową konstrukcję z pasywnym chłodzeniem i zajmuje dwa sloty. CMP 170HX nie ma możliwości wyświetlania obrazu, a układ podobno ma zablokowany vBIOS, więc podkręcanie lub zaniżanie napięcia nie wchodzi w grę, co niekoniecznie może pasować górnikom, którzy lubią dostrajać układy graficzne, uzyskując lepszy stosunek wydajności do pobieranej mocy. Karta CMP 170HX w Dubaju kosztuje aż 4300 dolarów, choć to nie największa znaleziona kwota. W Japonii modele te osiągają 5285 dolarów.

Zobacz także:

Pokaż / Dodaj komentarze do: NVIDIA CMP 170HX - potwór do kopania kryptowalut w zawrotnej cenie

 0