NVIDIA CMP 30HX od Gigabyte. Pierwszy autorski wariant nowej kart dla górników kryptowalut

NVIDIA CMP 30HX od Gigabyte. Pierwszy autorski wariant nowej kart dla górników kryptowalut

Jakiś czas temu NVIDIA nie zauważała potrzeby wprowadzenia dedykowanych kart do kopania kryptowalut, jednak sytuacja się zmieniła i producent wypuszcza na rynek serię CMP (Crypto Mining Processor), która ma odwrócić uwagę górników od produktów gamingowych. Górnicy nie będą przychylnie patrzeć na te konstrukcje, których nie da się przecież potem łatwo odsprzedać, chyba że ceny kryptowalut będą nieustannie rosły, a cena karty będzie na tyle niska, by inwestycja szybko się zwróciła. W sieci pojawiły się zdjęcia pierwszego produktu dedykowanego kopaniu kryptowalut. Jest to model CMP 30HX od Gigabyte, który wyposażono w procesor graficzny dedykowany górnikom wraz z niestandardowym chłodzeniem z dwoma wentylatorami, które powinno zapewniać zoptymalizowaną pracę podczas wydobycia.

Karty NVIDIA CMP 30HX, czyli najsłabsze modele z rodziny CMP, trafią do sprzedaży jeszcze w tym miesiącu.

NVIDIA CMP 30HX to najbardziej podstawowy procesor graficzny CMP, który wykorzystuje rdzeń GPU Turing. CMP 30HX będzie korzystać z rdzenia GPU TU116-100-A1 i zapewne będzie zawierał 1408 rdzeni CUDA i 6 GB pamięci GDDR6 działającej na 192-bitowej magistrali. TDP tego modelu ma wynosić 125 W. Gigabyte CMP 30HX wykorzystuje specjalnie zaprojektowane PCB, które jest krótsze niż długość radiatora.  Radiator składa się z aluminiowych żeber i do odprowadzania ciepła wykorzystuje masywne miedziane ciepłowody. Karta zasilana jest pojedynczym 8-pinowym złączem, które powinno zapewnić jej niezbędną moc. Na boku osłony widnieje logo CMP, które potwierdza, że ​​ta karta została stworzona do wydobywania kryptowalut.

Karta nie nadaje się do żadnych innych zastosowań poza obliczeniami, bo brak jej wyjść na wyświetlacze. Z tego powodu nie będzie jej można odsprzedać graczom po zakończeniu wydobywania kryptowalut. NVIDIA CMP 30HX pojawi się w sprzedaż jeszcze w tym miesiącu i jeśli wierzyć nieoficjalnym doniesieniom, cena nie powinna przekraczać 1000 zł za sztukę. Wydajność tego modelu wynosi do 26 MH/s przy pozyskiwaniu Ethereum.

 

Pokaż / Dodaj komentarze do: NVIDIA CMP 30HX od Gigabyte. Pierwszy autorski wariant nowej kart dla górników kryptowalut

 0