NVIDIA GeForce GTX 1630 pojawił się w autorskich wersjach od Gigabyte

NVIDIA GeForce GTX 1630 pojawił się w autorskich wersjach od Gigabyte

W sieci pojawiły się najnowsze informacje o niereferencyjnych modelach NVIDIA GeForce GTX 1630 autorstwa marki Gigabyte. Wszystkie 3 warianty cechują się niewielkimi rozmiarami. Autorskie konstrukcje zostały dostrzeżone w EEC. GeForce GTX 1630 będzie propozycją dla osób szukających karty graficznej do podstawowego zestawu, który umożliwi rozgrywkę w mniej wymagających tytułach.

Niereferencyjne projekty kart graficznych od marki Gigabyte, bazujących na układzie NVIDIA GeForce GTX 1630 zostały dostrzeżone w EEC (Euroazjatycka Komisja Gospodarcza). Premiera wspomnianego reprezentanta niskiego segmentu wydajnościowego zielonych jest już coraz bliżej, nie dziwi zatem fakt wycieku informacji na temat trzech autorskich modeli tajwańskiego przedsiębiorstwa. NVIDIA GeForce GTX 1630 będzie skierowany do mniej wymagających osób, stawiających na budżetowe rozwiązania, które i tak bez problemu poradzą sobie z tytułami e-sportowymi, czy mniej wymagającymi grami. Jak wynika z opublikowanych informacji, Gigabyte szykuje dla nas modele z oznaczeniem GV-N1630OC-4GB, GV-N1630OC-4GL oraz GV-N1630D6-4GL. 

Do sieci wyciekły 3 autorskie modele GeForce GTX 1630 od marki Gigabyte. Możemy spodziewać się konstrukcji w formacie Mini ITX oraz low profile.

Gigabyte GTX 1630
fot: Komachi
 

Pierwszy z wymienionych wariantów będzie najpewniej 2-slotową konstrukcją z pojedynczym wentylatorem i płytką w formacie mini ITX. Dopisek OC w nazwie sugeruje także fabryczną zmianę częstotliwości pracy rdzenia. Pozostałe dwie wersje będę charakteryzować się budową typu low profile również w 2-slotowym wydaniu, tym razem jednak z parą wentylatorów. Nazwa jednej z nich wskazuje na podwyższone zegary, tuż po wyjęciu z pudełka. 

Niskoprofilowy projekt wspomnianych modeli ma polegać na mniejszej wysokości. Bardzo prawdopodobne jest, iż fabryczny overclocking nie spowoduje zwiększenia TDP karty poza zakres 75 W. Dotychczasowe pogłoski mówią, iż NVIDIA GeForce GTX 1630 będzie wykorzystywał okrojony procesor graficzny TU117 z 512 rdzeniami CUDA. Karta otrzyma także 4GB VRAM i 64-bitową magistralę pamięci. Trzeba przyznać, że specyfikacja tego modelu jest bardzo uboga, popularność konstrukcji będzie zależeć więc głównie od wyceny.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: NVIDIA GeForce GTX 1630 pojawił się w autorskich wersjach od Gigabyte

 0