NVIDIA GeForce RTX 2080 - obiecujące przecieki na temat ceny i wydajności

NVIDIA GeForce RTX 2080 - obiecujące przecieki na temat ceny i wydajności

GeForce RTX 2080 zapowiada się coraz ciekawiej i jeśli plotki na temat flagowego modelu karty graficznej NVIDII, bazującego na architekturze Turing, się potwierdzą, to ta może nawet przerosnąć nasze oczekiwania. Trzeba jednak przyznać, że tym razem Zielonym udało się zachować w tajemnicy swoją kolejną generację grafik, ponieważ jej prezentacja nastąpić ma już w poniedziałek, a my wciąż nie możemy liczyć na żadne konkretne przecieki i zmuszeni jesteśmy posiłkować się docierającymi do nas spekulacjami. Najnowsze z nich dotyczą tak interesujących kwestii jak cena i wydajność modelu GeForce RTX 2080, a obie te kwestie chyba najbardziej nurtują obecnie graczy wyczekujących nowych kart graficznych. Przy okazji jeden z partnerów NVIDII zamieścił zwiastun własnej wersji nowej generacji grafiki z GPU Turing.

GeForce RTX 2080 według nowych doniesień oferować ma wydajność wyższą od Titana V bazującego na architekturze Volta, przy cenie zblizonej do poprzednika. 

Gainward GeForce RTX 2080 teaser

Mowa tu o firmie Gainward, której plakat pokazuje autorski system chłodzenia zastosowany w nadchodzącej karcie graficznej. Ten składa się z trzech wentylatorów, które najprawdopodobniej otrzymają podświetlenie RGB. Zapewne chodzi więc o flagowy model GeForce RTX 2080 w ich wykonaniu, aczkolwiek wygląda na to, że producent zdecydował się w tym przypadku na odświeżenie designu stosowanego już w takich modelach jak GeForce GTX 1050 Ti Hurricane. Co ciekawe, plakat odlicza też do najbliższego poniedziałku, co sugeruje, że tego dnia zaprezentowane zostaną nie tylko referencyjne modele NVIDII, ale też autorskie warianty ich partnerów. Referenty wciąż mogą jednak pojawić się w sprzedaży w pierwszej kolejności i na warianty ze zmodyfikowanym chłodzeniem i bardziej zmyślnymi obudowami być może będziemy musieli poczekać nieco dłużej.  

Jeszcze ciekawsze wieści nadchodzą z chińskiego forum Baidu, gdzie jeden z użytkowników chwali się, że otrzymał informacje na temat karty GeForce RTX 2080 od jednego z partnerów Zielonych. Po pierwsze, model ten wyceniony ma być na 649 USD, czyli zdecydowanie mniej niż sugerowały dotychczasowe przecieki wskazujące na dużą podwyżkę flagowej serii NVIDII. Dla porównania GeForce GTX 1080 zadebiutował w cenie 599 USD lub 699 USD za Founders Edition i co prawda nie wiemy jakiego wariantu dotyczy kwota 649 USD, ale biorąc pod uwagę to, co ostatnio dzieje się na rynku, nawet jeśli chodzi o tańszy model, i tak nie oznacza to dużej podwyżki. Tym bardziej, że źródło to potwierdzić miało, iż GeForce RTX 2080 oferować będzie wyższą wydajność niż Titan V, co sugerowały już ostatnie przecieki benchmarku z Ashes of the Singularity i otrzyma 3072 rdzeni CUDA. Co więcej, nowe karty z łatwością pracować mają z prędkością 1,9 GHz, a w trybie Boost taktowanie wynosić ma w granicach 2,1-2,2 GHz. Jeśli zdecydujemy się na podkręcanie, to bez modyfikowania napięć uzyskać mamy nawet 2,5 GHz. To jednak nie wszystko, ponieważ użytkownik ten wspomina również, że wariant Ti flagowca jest w przygotowaniu, ale tutaj nie poznaliśmy żadnych konkretów. Wszystko brzmi bardzo obiecująco i momentami nawet zbyt dobrze, by było prawdą, ale na szczęście na weryfikację tych informacji musimy poczekać już tylko kilka dni.

Pokaż / Dodaj komentarze do: NVIDIA GeForce RTX 2080 - obiecujące przecieki na temat ceny i wydajności

 0