NVIDIA GeForce RTX 3060 przetestowany w Ashes of the Singularity. Karta jest szybsza nawet od...

NVIDIA GeForce RTX 3060 przetestowany w Ashes of the Singularity. Karta jest szybsza nawet od...

NVIDIA próbuje zatrzymać przecieki dotyczące wydajności kart GeForce RTX 3060 niemal do samej premiery. Jeśli zastanawiacie się, czemu do tej pory nie było niemal żadnych informacji na temat uzyskiwanych punktów w benchmarkach, to powód jest bardzo prosty - producent nie udostępniał dotąd sterowników do karty. Prasa otrzymała sterowniki zaledwie 2 dni temu, co daje im tylko 5 dni na przeprowadzenie niezależnych testów, by zdążyć na premierę. Oczywiście jak można się było spodziewać, gdy testy ruszyły, nie dało się ich utrzymać w tajemnicy i w bazie benchmarka Ashes of the Singularity właśnie pojawiły się pierwsze wyniki nadchodzącej karty ze średniej półki.

 GeForce RTX 3060 jest o 19% szybszy niż jego poprzednik RTX 2060. Karta graficzna jest nawet szybsza niż RTX 2070 zachowując 9% margines wydajności.

Karta graficzna została dwukrotnie przetestowana w  Ashes of the Singularity. Prawdopodobnie jeden wynik uzyskano na fabrycznych taktowaniach, a drugi po podkręceniu karty. Nie wiadomo jednak jak wysokie były te fabryczne zegar, bo może to być model niestandardowy, który jeszcze dodatkowo podkręcono. W teście Crazy 1080p karta uzyskała 6600 punktów i średnią ilość klatek 67,8. Drugi test podniósł wynik średnio do 6800 punktów i 69,8 kl./s. Portal Videocardz dokonał zestawienia kart graficznych przetestowanych przez tego samego użytkownika. Wszystkie testy przeprowadzono na ustawieniu Crazy 1080p i z wykorzystaniem procesora Intel Core i7-8700K. 

Ze średnim wynikiem 6700 punktów GeForce RTX 3060 jest o 19% szybszy niż jego poprzednik RTX 2060. Karta graficzna jest nawet szybsza niż RTX 2070 zachowując 9% margines wydajności. Karty NVIDIA GeForce RTX 3060 oficjalnie trafią do sklepów 25 lutego, jednak w kilku lokalizacjach już trafiły do klientów. Karty będą posiadać 12 GB pamięci GDDR6 i zdawać się mogło, że będą kolejnym świetnym produktem do kopania kryptowalut, jednak NVIDIA postanowiła zablokować możliwość łatwego i szybkiego kopania ETH na tej serii. W rezultacie możliwe, że poprawi się dostępność produktu. Niestety nie ma co liczyć, że karty będą sprzedawane po sugerowanej cenie producenta.

 

Pokaż / Dodaj komentarze do: NVIDIA GeForce RTX 3060 przetestowany w Ashes of the Singularity. Karta jest szybsza nawet od...

 0