NVIDIA Jetson AGX Orin - nowy mózg AI dla robotów 6x wydajniejszy od poprzednika

NVIDIA Jetson AGX Orin - nowy mózg AI dla robotów 6x wydajniejszy od poprzednika

NVIDIA w trakcie GTC 2021 Fall Keynote zaprezentowała nowe rozwiązania dla profesjonalnych zastosowań, w tym branży przemysłowej i jedną z najciekawszych zapowiedzianych nowości jest następca Jetson AGX Xavier, czyli kosztującego 1100 USD swoistego mózgu AI dla robotów, który zadebiutował w 2018 roku.

 

Nowy moduł, nazwany Jetson AGX Orin, ma sześciokrotnie większą moc obliczeniową niż Xavier, mimo że ma ten sam format i nadal mieści się w dłoni. NVIDIA zaprojektowała Orin jako „energooszczędny superkomputer AI” przeznaczony do użytku w robotyce, urządzeniach autonomicznych i medycznych, a także w aplikacjach wykorzystujących sztuczną inteligencję, które w tej chwili mogą wydawać się niemożliwe. Producent chipów twierdzi, że Orin jest w stanie wykonać 200 bilionów operacji na sekundę. Do tego otrzymujemy akceleratory głębokiego uczenia i wizji nowej generacji, co umożliwia uruchamianie wielu aplikacji AI. SOC Orin ma zapewnić 200 TOP-ów wydajności na pojedynczym chipie, zawierającym łącznie 17 miliardów tranzystorów.

Nowy moduł, nazwany Jetson AGX Orin, ma sześciokrotnie większą moc obliczeniową niż Xavier, mimo że ma ten sam format i nadal mieści się w dłoni.

Orin zapewnić ma użytkownikom dostęp do oprogramowania i narzędzi firmy, w tym do skalowalnej aplikacji do symulacji robotyki NVIDIA Isaac Sim, która umożliwia tworzenie fotorealistycznych, fizycznie dokładnych środowisk wirtualnych, w których programiści będą mogli testować i zarządzać swoimi robotami opartymi na sztucznej inteligencji. Użytkowników z branży medycznej zainteresować powinno zaś NVIDIA Clara do obrazowania i genomiki opartej na sztucznej inteligencji, a dla twórców pojazdów autonomicznych jest NVIDIA Drive.

Firma nie ujawniła jeszcze, ile będzie kosztować Orin, ale zamierza udostępnić moduł Jetson AGX Orin i zestaw deweloperski w pierwszym kwartale 2022 roku. Zainteresowani mogą zarejestrować się, aby otrzymać powiadomienie o jego dostępności na stronie NVIDII. Firma zdradzi więcej na temat Orina na NVIDIA GTC, które potrwa do 11 listopada.

 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: NVIDIA Jetson AGX Orin - nowy mózg AI dla robotów 6x wydajniejszy od poprzednika

 0