NVIDIA ogranicza podaż RTX 2060 i przerzuca zasoby do produkcji RTX 30. Prognozy są optymistyczne

NVIDIA ogranicza podaż RTX 2060 i przerzuca zasoby do produkcji RTX 30. Prognozy są optymistyczne

NVIDIA może planować zwiększenie produkcji swoich procesorów graficznych GeForce RTX 30 poprzez zmniejszenie dostaw starszych procesorów graficznych. Azjatyckie źródła donoszą, że NVIDIA zmniejszy produkcję starszych układów graficznych aż o połowę, zwalniając w ten sposób zasoby i przerzucając je do produkcji najnowszych układów graficznych. W związku z panującymi niedoborami układów RTX 30 NVIDIA na początku roku ponownie zaczęła oferować starsze GPU, takie jak RTX 2060, GTX 1660 SUPER, GTX 1650 Ti itp. Miało to na celu odciążenie rynku i próba zaoferowania graczom chociaż starszych kart, skoro najnowsze produkty masowo przejmowali spekulanci i górnicy. Osiągnięto jedynie tyle, że handlarze masowo skupowali nie tylko najnowsze RTX'y, ale w zasadzie wszystko, co dało się odsprzedać po zawyżonej cenie.

NVIDIA tnie o połowę ilość produkowanych układów RTX 2060 i wkrótce to samo dotknie GTX 16. Zwolnione zasoby zostaną przerzucone do produkcji RTX 30. Wszystko ma związek ze spadkiem cen kryptowalut, wypuszczeniu kart CMP i powolnej stabilizacji sytuacji.

Teraz gdy oficjalnie pojawiła się seria CMP, NVIDIA zdecydowała się ponownie skoncentrować się na gamingowych układach graficznych Ampere. Architektura Turing będzie bez wątpienia nadal produkowana dla użytkowników kopania kryptowalut i na zamówienie, jednak spadki cen kryptowalut sugerują, że na rynku może nastąpić nieco rozluźnienia - a przynajmniej na to wskazują dodatkowo działania NVIDII. Sytuacja z krypto dała producentowi możliwość ponownego zmniejszenia produkcji swoich starszych procesorów graficznych i wzmocnienia produkcji opartych na Ampere kart graficznych z serii GeForce RTX 30.

Od tego miesiąca dostawy karty graficznej NVIDIA GeForce RTX 2060 zostanie zmniejszona o połowę. Możliwości produkcyjne, które otwierają się dzięki temu posunięciu, zostaną priorytetowo przydzielone na potrzeby układów graficznych z serii GeForce RTX 30. Sytuacja ta, póki co nie dotyczy kart GeForce GTX 16, ale oczekuje się, że w nadchodzących miesiącach ich produkcja również zostanie zredukowana. To jeszcze bardziej otworzy możliwości produkcyjne układów GeForce RTX 30 i liczymy, że cena/dostępność zacznie się normalizować do drugiej połowy 2021 roku.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: NVIDIA ogranicza podaż RTX 2060 i przerzuca zasoby do produkcji RTX 30. Prognozy są optymistyczne

 0