NVIDIA przyznaje się do wypuszczenia sterownika, który odblokował kopanie krytptowalut na RTX 3060

NVIDIA przyznaje się do wypuszczenia sterownika, który odblokował kopanie krytptowalut na RTX 3060

Fora związane z komputerami oraz te poświęcone kryptowalutom ostatnio wrzały od doniesień, że pomimo wprowadzenia przez NVIDIĘ ograniczeń w kopaniu kryptowalut na karcie RTX 3060, udało się odblokować zabezpieczenia i karty są wykorzystywane do wydobywania m.in. Ethereum. Przez chwilę nie było wiadomo, jak to się właściwie udało, jednak szybko pojawiły się doniesienia, że ograniczenia znosi sterownik karty graficznej, który opublikowała sama NVIDIA. Producent kart graficznych mógł w takiej sytuacji tylko przyznać się, choć dodaje, że wszystko to tylko przypadek. 

NVIDIA sama dała górnikom narzędzie do ominięcia kopania kryptowalut na kartach RTX 3060. Producent zapewnia jednak, że był to przypadek. Mleko się jednak wylało...

Szybko odkryto, że sterownik GeForce 470.05 w wersji beta, który został wydany tylko dla programistów zarejestrowanych w programie NVIDIA, w rzeczywistości usunął ogranicznik wydobywania kryptowalut, którym NVIDIA mocno się chwaliła i reklamowała jako remedium na problemy graczy związane z wykupowaniem GPU przez górników. Sterownik  nigdy nie był publicznie dostępny, ale górnicy szybko zauważyli, że ogranicznik wydobywania nie działa z tą konkretną wersją. Firma NVIDIA potwierdziła, że był to wewnętrzny sterownik dla programistów, który miał wyłączony ogranicznik kopania kryptowalut w niektórych konfiguracjach.

Sterownik nie działa dla wszystkich kart graficznych. Do jego działania trzeba ponadto podłączyć do wyjścia karty kabel do monitora - nie trzeba podłączać samego monitora. Co więcej sterownik nie działa z riserami, więc konieczne są płyty główne z wieloma portami. Oznacza to, że konfiguracje z wieloma GPU są możliwe, ale tylko wtedy, gdy karty są włożone do gniazd na płycie głównej i mają atrapy podłączeń do monitora. Według doniesień użytkowników sterownik działa na kartach ASUS, Palit, EVGA, GALAX, Gigabyte, czy MSI. Niektórzy mają jednak problemy z kartami graficznymi ZOTAC i Inno3D.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: NVIDIA przyznaje się do wypuszczenia sterownika, który odblokował kopanie krytptowalut na RTX 3060

 0