NVIDIA reaguje na stopione złącza. Każe partnerom zebrać wszystkie dotknięte problemem karty

NVIDIA reaguje na stopione złącza. Każe partnerom zebrać wszystkie dotknięte problemem karty

NVIDIA reaguje coraz mocniej na wpadkę związaną z topiącymi się złączami zasilania karty GeForce RTX 4090. Jak podaje serwis Igor's LAB, Zieloni poinformowali swoich partnerów, aby ci zbierali dotknięte tym problemem egzemplarze. Mają one trafić do centrali w celu analizy awarii.

Najpierw ogłoszenie źle przyjętego RTX 4080 12 GB, później jego wycofanie, a teraz problemy z topiącymi się złączami zasilania kart GeForce RTX 4090. NVIDIA w ostatnim czasie zalicza zbyt dużo wpadek, które negatywnie odbijają się na wizerunku firmy. Oczywiście Zieloni starają się jak najbardziej zniwelować skutki wymienionych problemów. NVIDIA ma nawet pokryć większość kosztów związanych z anulowaniem RTX 4080 12 GB, które ponieśli partnerzy firmy. Dużo większym kłopotem jest bez wątpienia kwestia stopionych złącz. Właśnie dlatego gigant technologiczny podejmuje kolejne kroki w tej sprawie. Wygląda na to, że problem dotyczy kart od wszystkich partnerów NVIDII, co sugeruje, iż to Zieloni popełnili gdzieś błąd.

NVIDIA poinformowała swoich partnerów, aby zebrali i przesłali do centrali wszystkie dotknięte problemem egzemplarze, aby dokonać analizy. NVIDIA zagwarantowała już ponoć wymianę pierwszej karty, która została zgłoszona z tym problemem.

Jak donosi Igor Wallossek z portalu Igor's LAB, NVIDIA poinformowała swoich partnerów, aby zebrali i przesłali do centrali wszystkie dotknięte problemem egzemplarze, aby dokonać analizy. Twierdzi on również, iż problem ze stopionymi złączami nie jest spowodowany ani mocnym wygięciem kabla, ani przekroczeniem zalecanych cykli użytkowania.

" nVIDIA właśnie powiadomiła dziś rano wszystkie AIC… Wszystkie uszkodzone karty muszą zostać wysłane bezpośrednio do centrali w celu analizy awarii, to pierwszy raz… Nawet kilka lat temu, kiedy 2080 Ti miał problem z Micronem, nie zrobili tego."

-Igor's LAB

Tak poważne kłopoty może powodować sam adapter zasilania. W sieci krążą już opinie, że może mieć on pewne wady konstrukcyjne, takie jak chwiejne styki oraz nieprawidłowe lutowanie. NVIDIA zagwarantowała już ponoć wymianę pierwszej karty, która została zgłoszona z tym problemem. Oznacza to, że inni poszkodowani użytkownicy również nie powinni martwić się o wymianę.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: NVIDIA reaguje na stopione złącza. Każe partnerom zebrać wszystkie dotknięte problemem karty

 0