NVIDIA Shield TV Pro z obsługą 4K, Dolby Vision HDR i Dolby Digital Plus

NVIDIA Shield TV Pro z obsługą 4K, Dolby Vision HDR i Dolby Digital Plus

Nowy i ulepszony Shield TV od NVIDII został zauważony na Amazon. Tym razem wyciek ujawnia cenę, datę premiery i więcej szczegółów na temat pełnych możliwości urządzenia do streamingu. Jak Do wiadomo było jedynie, że NVIDIA planuje ulepszyć Shield TV, jedno z najpopularniejszych urządzeń do przesyłania strumieniowego oparte o Android TV, choć obecna wersja wciąż otrzymuje nowe wersje Androida (ostatnio w lipcu). Tym razem pojawia się nowy wyciek w postaci usuniętego obecnie postu Amazon, który ostatecznie mówi jak nowe urządzenie będzie się formalnie nazywać - NVIDIA Shield TV Pro.

Nowa ulepszona wersja NVIDIA Shield TV Pro trafi do sprzedaży już za kilka dni, oferując nowe funkcji, lepsze podzespoły i zmiany w pilocie.

Wewnątrz odświeżonego urządzenia znajdziemy nowy procesor Tegra X1+ od NVIDII, który jest do 25 procent szybszy niż oryginalny Tegra X1. Skrzynka będzie również wyposażona w 3 GB pamięci RAM i 16 GB pamięci na dane, którą będzie można zwiększyć za pomocą pamięci zewnętrznej podłączonej do dwóch portów USB 3.0 z tyłu. Jednak najbardziej wyróżniającą się cechą jest z pewnością włączenie Dolby Vision HDR i dźwięku przestrzennego Dolby Digital Plus.

Pilot został nieco przeprojektowany i ma również podświetlane przyciski, które aktywują się, gdy kontroler jest w ręku oraz lokalizator na wypadek, gdy urządzenie znajdzie się między poduszkami kanapy. Istnieją również  dodatkowe przyciski do sterowania multimediami i dedykowany przycisk Netflix. Jedną z największych funkcji Shield TV jest możliwość przesyłania strumieniowego z GeForce Now, platformy do strumieniowania gier NVIDII, która działa również na urządzeniach z Androidem. Takie połączenie umożliwia streaming gier w domu dzięki Shield TV Pro oraz na smartfona w podróży. Premiera Shield TV Pro ma nastąpić 28 października, a przewidywana cena urządzenia to 199 USD. 

Pokaż / Dodaj komentarze do: NVIDIA Shield TV Pro z obsługą 4K, Dolby Vision HDR i Dolby Digital Plus

 0