NVIDIA sprzedała karty RTX 30 o wartości 175 mln USD bezpośrednio do górników?

NVIDIA sprzedała karty RTX 30 o wartości 175 mln USD bezpośrednio do górników?

Karty graficzne NVIDIA z serii GeForce RTX 30 Ampere miały delikatnie mówiąc mało udany debiut. Nowości pojawiły się oficjalnie w październiku i w zasadzie to tyle, bo kart w sklepach było skandalicznie mało i taki stan utrzyma się jeszcze przez jakiś czas. Za niedobory częściową winę ponoszą handlarze, ale nie tylko, bo raporty pochodzące od analityków finansowych sugerują, że NVIDIA sprzedała górnikom kryptowalut ogromną część wyprodukowanych kart graficznych Ampere. Może to tłumaczyć tak skąpe stany magazynowe, jednocześnie powodując, że nie zobaczymy zmian w na półkach sklepowych aż do 2021 roku. Według analityków finansowych z RBC Capital Markets, szacuje się, że NVIDIA sprzedała karty graficzne GeForce RTX 30 o wartości co najmniej 175 milionów dolarów bezpośrednio do górników. NVIDIA odnotowała bardzo silny 37% wzrost rok do roku w swoim segmencie gier w swoim raporcie finansowym za trzeci kwartał roku obrotowego 21.

Według analityków NVIDIA sprzedała karty Ampere o wartości 175 mln USD bezpośrednio do górników, co również przyczyniło się do niedoborów w detalu.

Firma osiągnęła przychód w wysokości 2,27 miliarda dolarów w samym segmencie gier, osiągając ogromny 37% wzrost rok do roku. Jeśli odejmiemy dochody z segmentu kryptowalut, to firma zarobiła 2,1 miliarda dolarów na gamingu, jednak sprzedaż kart do gier na potrzeby wydobycia spadła. Mimo wszystko 2,1 miliarda dolarów przychodów z samych kart do gier to najwyższy segment przychodów firmy NVIDIA w ostatnim kwartale. W omawianym okresie NVIDIAa sprzedała za co najmniej 175 milionów dolarów GPU nowej generacji kopaczom ethereum, co według Mitcha Stevesa z  RBC Capital Markets pomogło osiągnąć lepsze wyniki sprzedaży

175 milionów dolarów to niemała liczba, co oznacza, że duża część kart graficznych GeForce RTX 30 przeznaczonych do gier została sprzedana górnikom. Popyt ze strony społeczności górniczej rośnie, ponieważ Bitcoin.com sugeruje, że Ethereum V2.0 jest tuż za rogiem, a zatem zapotrzebowanie na bardziej wydajny sprzęt wzrasta. Przed premierą kart Ampere spekulowano, że zobaczymy odrodzenie w segmencie górnictwa, co spowoduje wzrost popytu na karty graficzne i późniejsze braki, których jesteśmy dziś świadkami. Pojawiają się również doniesienia, że NVIDIA przygotowała wysokie zapasy układów graficznych GeForce RTX 30 na premierę, nawet wyższe niż AMD, jednak konsumenci wcale tego nie doświadczyli.

Pokaż / Dodaj komentarze do: NVIDIA sprzedała karty RTX 30 o wartości 175 mln USD bezpośrednio do górników?

 0