NVIDIA: USA nie uniezależnią się od Chin i Tajwanu przez następnych 20 lat

NVIDIA: USA nie uniezależnią się od Chin i Tajwanu przez następnych 20 lat

Dyrektor generalny Nvidii, Jensen Huang, prognozuje, że osiągnięcie samowystarczalności w produkcji chipów może zająć Stanom Zjednoczonym nawet dwie dekady.

Jednakże, mimo tych słów, branża chipów wyraźnie rozwija się w Ameryce w tempie nienotowanym od dziesięcioleci, co sugeruje możliwość przyspieszenia tego procesu.„Mówimy tu o okresie od dziesięciu do dwóch dekad, abyśmy mogli osiągnąć niezależność w łańcuchu dostaw” – wyjaśnił Jensen Huang podczas swojego wystąpienia na konferencji DealBook zorganizowanej przez dziennik New York Times w Nowym Jorku. 

CEO Nvidii twierdzi, że Stany Zjednoczone przez wiele lat nie będą w stanie się obejść bez fabryk z innych krajów.

Rząd USA aktywnie działa w kierunku zwiększenia krajowej produkcji chipów. Inicjatywa ta spotkała się z szerokim poparciem obu stron politycznych, koncentrując się na rozwoju większej liczby zakładów produkcyjnych na terytorium Stanów Zjednoczonych. Głównym celem jest zmniejszenie zależności od zagranicznych źródeł i wzmocnienie krajowej infrastruktury technologicznej. Podobne działania są widoczne w Europie, gdzie Intel i TSMC planują postawienie nowych fabryk, choć w chwili obecnej wstrzymano finansowanie ze względu na problemy z budżetem Niemiec.

Dotychczasowy plan odnosi sukces, gdyż Intel, TSMC i Samsung Foundry rozwijają swoje zaawansowane fabryki w USA. Dodatkowo, Micron po raz pierwszy od długiego czasu wprowadza do Ameryki produkcję pamięci 3D NAND i DRAM. Intel również angażuje się w konstrukcję zaawansowanych zakładów pakowania chipów w Stanach Zjednoczonych. Firmy takie jak GlobalFoundries również kontynuują produkcję chipów opartych na specjalistycznych technologiach procesowych w USA.

Jednakże, Huang zauważył, że produkty Nvidii opierają się na wielu komponentach pochodzących z różnych części świata, i nie planuje, by wszystkie z nich były w najbliższym czasie produkowane w USA. 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: NVIDIA: USA nie uniezależnią się od Chin i Tajwanu przez następnych 20 lat

 0