NVIDIA w końcu naprawia wadliwe sterowniki GeForce

NVIDIA w końcu naprawia wadliwe sterowniki GeForce

Tydzień temu przestrzegaliśmy przed wadliwymi sterownikami GeForce 397.31 WHQL, które powodowały spore problemy przede wszystkim użytkownikom kart graficznych GeForce GTX 1060. NVIDIA potrzebowała sporo czasu na naprawienie problemu, ale łatka jest już dostępna w sieci.

Zielona ekipa poinformowała społeczność swojego forum, że nowe sterowniki lada moment zostaną udostępnione na stronie producenta i tak też się już stało. Trudno jednak nie zauważyć, że firma potrzebowała przeszło tygodnia na naprawienie problemu, który powodował u właścicieli GTX-ów 1060 pętlę restartów systemu i do tej pory jedynym rozwiązaniem, jakim mogli się ratować, było odinstalowanie drivera i ponowna instalacja starszej wersji. Wiązało się to jednak z tym, że aplikacja GeForce Experience nieustannie oferowała update sterowników, od których użytkownicy powinni trzymać się z daleka. Warto przy tym dodać, że z niedogodnościami borykali się także właściciele innych modeli, choć tu skala problemu wydaje się być zdecydowanie mniejsza.

NVIDIA oczywiście przeprosiła za niedogodności związane z tą sytuacją, ale co najważniejsze wypuściła już poprawioną wersję sterowników

NVIDIA oczywiście przeprosiła za niedogodności związane z tą sytuacją, ale co najważniejsze wypuściła już poprawioną wersję sterowników. Te możecie pobrać w TYM miejscu (GeForce Hotfix Driver Version 397.55), a ich instalacja powinna naprawić kłopoty ze wsparciem dla kart graficznych GeForce GTX 1060 (oraz innymi modelami). To jednak nie wszystkie poprawki wprowadzone przez to oprogramowanie i wyeliminowano także okazjonalne przycięcia w trakcie odtwarzania filmów w serwisie Netflix, dodano wsparcie dla notebooków Microsoft Surface Book oraz pozbyto się problemu związanego z usuwaniem sterownika w systemie Windows 10 w czasie, gdy PC pozostawiony jest w trybie uśpienia przez dłuższy czas. Tym samym, wszyscy posiadacze kart NVIDII powinni sięgnąć po ten update.

Pokaż / Dodaj komentarze do: NVIDIA w końcu naprawia wadliwe sterowniki GeForce

 0