NVIDIA wskrzesi GeForce'a GTX 1080 Ti? Flagowy Pascal może powrócić do sprzedaży

NVIDIA wskrzesi GeForce'a GTX 1080 Ti? Flagowy Pascal może powrócić do sprzedaży

Wygląda na to, że NVIDIA nie skończyła jeszcze z odgrzewaniem starych kotletów, które pomóc mają firmie w zaspokojeniu ogromnego popytu na karty graficzne. Tym razem przecieki mówią o wskrzeszeniu jednej z najlepszych gamingowych grafik w historii Zielonych, czyli GeForce GTX 1080 Ti, będącej flagowym modelem z rodziny Pascal. Skąd w ogóle pomysł, że karta ta może ponownie trafić do sprzedaży? Jak wynika bowiem z postu jednego z użytkowników Quasar Zone, ten otrzymał świeżo wyprodukowany egzemplarz GeForce’a GTX 1080 Ti po tym, jak odesłał swojego GeForce’a GTX 1080 Ti na reklamację. Jeśli więc informacje te się potwierdzą i Zieloni rzeczywiście ponownie zaczęli produkcję topowego Pascala, to wkrótce może on powrócić na sklepowe półki. 

GeForce GTX 1080 Ti zadebiutował na rynku cztery lata temu i model ten bazował na GPU GP102, oferując ogromny wzrost wydajności w porównaniu z poprzednikiem z rodziny Maxwell.

GeForce GTX 1080 Ti zadebiutował na rynku cztery lata temu i model ten bazował na GPU GP102, oferując ogromny wzrost wydajności w porównaniu z poprzednikiem z rodziny Maxwell. Co więcej, produkt NVIDII zdeklasował konkurencję, gdyż jedyną odpowiedzią od AMD była Vega 64, która konkurować mogła jedynie z GTX 1080. Ba, był to tak duży cios dla Czerwonych, że ci dopiero pod koniec ubiegłego roku powrócili do rywalizacji w high-endowym segmencie rynku GPU, a to za sprawą Big Navi. Tak więc GeForce GTX 1080 Ti był świetną kartą w swoim czasie i nadal zapewnia wysoką wydajność we współczesnych grach. Powrót tego modelu zapewne ucieszyłby sporo osób (choć zależałoby to w głównej mierze od wyceny). Fakt, że użytkownik koreańskiego forum otrzymał GTX 1080 Ti z datą produkcji karty w 2021 r. rzeczywiście zdaje się wskazywać, że coś jest na rzeczy. 

Mowa tu konkretnie o modelu EVGA SC, a inny użytkownik wskazał, że model FTW, który niedawno otrzymał, również ma datę produkcji 2021. Biorąc pod uwagę, że EVGA udziela 3-letniej gwarancji na karty graficzne oparte na GPU NVIDIA, nie ma sensu produkować nowych partii karty, która została zastąpiona nowszą ofertą, a nawet jeśli miała służyć gwarancji, większość jednostek zamiennych jest produkowana wcześnie, a nie cztery lata po wprowadzeniu na rynek. Możliwe jest jednak, że EVGA sprzedała swoje jednostki zastępcze, aby poradzić sobie z niedoborami na rynku i teraz produkuje nowsze jednostki, ale to tylko spekulacje. NVIDIA niedawno wznowiła produkcję swoich starszych kart graficznych z serii GTX 1050, GTX 1650 i RTX 2060, aby walczyć z niedoborami kart graficznych do gier i GPU. Jest zatem prawdopodobne, że GTX 1080 Ti może również powrócić w tych dziwnych czasach, ale na razie nie są to potwierdzone informacje, więc należy podchodzić do nich z dystansem. 

 

Pokaż / Dodaj komentarze do: NVIDIA wskrzesi GeForce'a GTX 1080 Ti? Flagowy Pascal może powrócić do sprzedaży

 0