NVIDIA zwiastuje nowe karty graficzne i potwierdza architekturę Ada Lovelace

NVIDIA zwiastuje nowe karty graficzne i potwierdza architekturę Ada Lovelace

NVIDIA wypuściła nowy zwiastun swojego wydarzenia „GeForce Beyond”, które odbędzie się w przyszłym tygodniu, a konkretnie 20 września. Materiał w końcu potwierdza nazwę nadchodzącej architektury, wykorzystywanej w nowej generacji GPU dla kart GeForce RTX 4000. 

Zwiastun na Twitterze pokazuje „Schemat obliczeń przez algorytm liczb Bernoulliego”. Ten wykres został stworzony przez Adę Lovelace w 1843 roku dla Silnika Analitycznego Charlesa Babbage'a i jest uważany za pierwszy „nietrywialny” program komputerowy. Dlatego NVIDIA w końcu potwierdziła, że ​​architektura, która wykorzystywana jest w jej nowej generacji GPU dla graczy, to Ada Lovelace.

NVIDIA w końcu potwierdza nazwę nadchodzącej architektury, czyli Ada Lovelace.

Wcześniejszy zwiastun również zawierał kilka interesujących ukrytych wiadomości. Liczby pokazane na karteczce mogą odnosić się do specyfikacji GPU AD102. Może to być wielkość matrycy (629 mm²) i liczba tranzystorów (75,38B). Pierwsza liczba nie jest jasna, chociaż niektórzy uważają, że może to być 2,08x wyższa wydajność niż GA102.

NVIDIA zwiastuje nowe karty graficzne i potwierdza architekturę Ada Lovelace

Oczekuje się, że już w najbliższy wtorek NVIDIA zaprezentuje trzy karty graficzne z serii GeForce RTX 4000: flagowy model RTX 4090 i dwa warianty RTX 4080 - jeden z 16 GB pamięci GDRR6X i drugi z 12 GB (z przecieków wynika jednak, że tylko pierwszy model ma pojawić się w październiku). Firma prawdopodobnie wkrótce udostępni więcej szczegółów na temat nadchodzących GPU, ponieważ można spodziewać się kolejnych zwiastunów. Dotychczasowe przecieki ujawniły już jednak całkiem sporo informacji na temat nowych kart Zielonych i największą niewiadomą pozostają ceny.

Zobacz także:

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: NVIDIA zwiastuje nowe karty graficzne i potwierdza architekturę Ada Lovelace

 0