Obecność w PlayStation 5 CPU AMD Zen 2 ma skrócić czas produkcji gier

Obecność w PlayStation 5 CPU AMD Zen 2 ma skrócić czas produkcji gier

Chociaż do premiery PlayStation 5 pozostało sporo czasu, to coraz częściej w mediach wypowiadają się twórcy gier, którzy mieli okazję przetestować devkit urządzenia i co ważne większość opinii jest jak najbardziej pozytywna. Dotychczas częściej niż na głównych podzespołach uwagę skupiano na pracy dysku SSD potwierdzając, że dzięki jego obecności przyszłe produkcje będą ładować się zauważalnie szybciej względem obecnych modeli PlayStation 4. Jednak pracownik ze studia BoxFrog Games, Tim Ash w wywiadzie postanowił ocenić wydajność układ AMD Zen 2, który napędzi wspomnianą konsolę Sony. Ash podkreślił, że w jego opinii zastosowany procesor nie tylko zwiększy płynność gier, ale także przyspieszy proces ich powstawania co bez wątpienia będzie ważną zmianą.

Przedstawiciel studia BoxFrog Games przyznał, że zastosowany w PS5 układ pozwoli na szybszą produkcję gier.

W tym przypadku deweloperzy zapomną o licznych ograniczeniach obowiązujących np. w PlayStation 4. „To będzie wielki krok, ponieważ pozbywamy się limitów z ilością ograniczeń, które możemy wykonać w locie". Jednocześnie Tims Ash powiedział, że dzięki zastosowanym rozwiązaniom autorzy mają szansę wykazać się dużo większą pomysłowością, zaś same tytuły będą lepiej zoptymalizowane. Słowa przedstawiciela BoxFrog Games doprawdy cieszą, albowiem długie cykle deweloperskie są niekiedy zmorą obecnej generacji sprzętu — do idealnych przykładów zaliczymy opracowywanego od dawna The Last of Us 2.

Niestety nie wszyscy do tej pory wypowiadali się o PS5 tak pozytywnie. CEO PlatinumGames, Atsushi Inaba przyznał, że to bardziej drobna ewolucja niż prawdziwa rewolucja w konsekwencji dostaniemy więcej tego samego co już znamy. O ile premierę Project Scarlett Microsoft zaplanował na okres świąteczny przyszłego roku, to potencjalny debiut produktu Sony nadal pozostaje niewiadomą. Mówi się, że japoński gigant przedstawi światu piątkę w lutym 2020 roku.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Obecność w PlayStation 5 CPU AMD Zen 2 ma skrócić czas produkcji gier

 0