Obiecujące przecieki na temat mobilnych kart graficznych GeForce RTX 40. Wydajność i data premiery

Obiecujące przecieki na temat mobilnych kart graficznych GeForce RTX 40. Wydajność i data premiery

Redakcja WccfTech podzieliła się właśnie ciekawymi informacjami na temat nadchodzących mobilnych kart graficznych NVIDII z serii GeForce RTX 40. Dziennikarze nie chcą zdradzić swojego źródła, dlatego zamiast publikować oryginalny slajd prezentujący wydajność, odtworzyli go w starym dobrym Excelu. 

Zanim zaczniemy, warto podkreślić, że nawet jeśli informacje te pochodzą od zaufanego źródła, to Zieloni mają w zwyczaju zmieniać swoje plany nawet na ostatnią chwile, więc radzimy nie brać przedstawionych informacji za pewnik. Oznacza to, że choćby daty, które ujawniono, mogą jeszcze ulec zmianie. I tak, oczekuje się, że karty graficzne NVIDII z serii GeForce RTX 40 przyniosą poprawę wydajności o około 30% w porównaniu z ich odpowiednikami poprzedniej generacji. 

Oczekuje się, że mobilne karty graficzne NVIDII z serii GeForce RTX 40 przyniosą poprawę wydajności o około 30% w porównaniu z ich odpowiednikami poprzedniej generacji. 

Obiecujące przecieki na temat mobilnych kart graficznych GeForc RTX 40. Wydajność i data premiery

To porównanie jest jednak trudne ze względu na fakt, że modele GeForce RTX 30 dostępne są w licznych wariantach o bardzo różnych limitach energetycznych, co skutkuje także bardzo różną wydajnością w ramach tego samego modelu. NVIDIA podaje jednak, że mobilny GeForce RTX 4070 pokona GeForce'a RTX 3080 Ti o 15%, co jest naprawdę niezłym wynikiem. 

NVIDIA podobno zaprezentuje na targach CES następujące karty graficzne: GeForce RTX 4080 Ti/4090 Mobility z 16 GB vRAM, GeForce RTX 4080 Mobility z 12 GB vRAM, GeForce RTX 4070 Mobility z 8 GB vRAM, GeForce RTX 4060 Mobility z 8 GB vRAM, GeForce RTX 4050 Mobility z 6 GB vRAM i GeForce RTX 3050 z 6 GB vRAM. Należy pamiętać, że dokładna nomenklatura może ulec zmianie.

Flagowe GPU pokazane na slajdzie z benchmarku TimeSpy, czyli RTX 4080 Ti (GN21-X11), jest trochę dziwne, ponieważ nie widnieje na osobnym slajdzie z ogłoszenia (ale widzimy tu mobilnego RTX 4090), a także harmonogramie, który firma udostępniła swoim partnerom (tutaj również widnieje za to RTX 4090). Nie wiemy więc, czy oznacza to, że RTX 4090 w materiałach zapowiadających i harmonogramie produktowym to RTX 4080 Ti o zmienionej nazwie (lub odwrotnie), czy też zupełnie inna jednostka.

Ogłoszenie produktów z serii NVIDIA RTX 40 jest obecnie zaplanowane na 3 stycznia 2023 r. o godzinie 18:00 naszego czasu. Recenzenci otrzymają możliwość sprawdzenia możliwości GeForce'a RTX 4080 i GN21-X11 (jakkolwiek NVIDIA zdecyduje się nazwać to GPU) na początku lutego, a recenzje i premiery produktów nastąpią najpóźniej do połowy lutego 2023 r.

Wiele produktów zostanie ogłoszonych w styczniu, w tym także nowe mobilne procesory Intela Raptor Lake-H. Oznacza to, że nowe laptopy dla graczy otrzymają zarówno nowe CPU, jak i GPU. 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Obiecujące przecieki na temat mobilnych kart graficznych GeForce RTX 40. Wydajność i data premiery

 0