Oculus Go odblokowany. Użytkownicy dostali roota i mogą wreszcie m.in. pozbyć się Facebooka

Oculus Go odblokowany. Użytkownicy dostali roota i mogą wreszcie m.in. pozbyć się Facebooka

Firma Oculus wydała całkowicie odblokowaną wersję systemu operacyjnego dla gogli Oculus Go. Model ten nie jest już sprzedawany, wiec uznano, że deweloperzy mają wolną rękę w działaniu.

John Carmack (legenda branży gier) we wrześniu zapowiadał wydanie odblokowanej wersji systemu operacyjnego Oculus Go i ten moment w końcu nastąpił. Posiadacze gogli uzyskali pełen dostęp do roota. Użytkownicy będą mogli tworzyć niestandardowe wersje funkcji, albo całkowicie zmienić system operacyjny. Zmiana ułatwi również ręczne instalowanie aplikacji i wreszcie zakończy konieczność posiadania konta na Facebooku. Carmack powiedział, że odblokowanie gogli ma wydłużyć żywotność Oculus Go poza wszelkie oficjalne wsparcie.

Oculus Go został odblokowany. Oznacza to, że użytkownicy mają teraz dostęp do roota i mogą wreszcie zrobić ze swoimi goglami dosłownie wszystko, zaczynając od pozbycia się się Facebooka, na zmianie OS kończąc.

"Dowolny znaleziony naprawiany folią termokurczliwą zestaw gogli za dwadzieścia lat będzie mógł zaktualizować się do najnowszej wersji oprogramowania, długo po wyłączeniu serwerów aktualizacji" – powiedział Carmack. Odblokowany system operacyjny jest przeznaczony tylko dla Oculus Go. Strona pobierania ostrzega, że ​​odblokowanie systemu operacyjnego nie jest odwracalne, a zmodyfikowane urządzenia nie będą otrzymywać aktualizacji OTA. 

Przewodnik instalacji wyjaśnia, że ​​zaktualizowany Oculus Go nie będzie już weryfikował ważnych plików systemu operacyjnego, pozwalając użytkownikom na zastąpienie ich dowolnymi wersjami. Wydany w 2018 roku w przystępnej cenie 200 USD Oculus Go był pierwszym samodzielnym zestawem VR firmy. Nie wymaga do działania żadnego zewnętrznego sprzętu, takiego jak wysokiej klasy komputer.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Oculus Go odblokowany. Użytkownicy dostali roota i mogą wreszcie m.in. pozbyć się Facebooka

 0