Od teraz w Microsoft Store gry na PC podarujemy w formie prezentu

Od teraz w Microsoft Store gry na PC podarujemy w formie prezentu

Popularny amerykański producent poszerzył funkcję jednego z ciekawszych elementów swego sklepu mianowicie rozdawania giftów. Od teraz skorzystają z niego nie tylko posiadacze Xboxów.

Przed rokiem Microsoft wprowadził do swego sklepu opcję dawania gier w formie prezentu. Niestety całość ograniczała się wyłączone do produkcji dedykowanych Xbox One, a ich lista była wybrana przez firmę i dość uboga. Funkcja ta okazała się tak dużym hitem, że amerykańska korporacja postanowiła poszerzyć jej możliwości. Dzięki zmianom obecnie wszystkie tytuły dostępne na konsoli kwalifikują się do kupna w formie giftu. Co najlepsze tyczy się to także gier dedykowanych platformie PC, aczkolwiek w tym przypadku mówimy raczej o pozycjach typowo ekskluzywnych (do całości wliczają się ponadto skórki czy mapy). Należy przyznać, iż jest to strzał w dziesiątkę ze strony Microsoftu zaś decyzja powinna zwiększyć popularność samego sklepu.

Od teraz w Microsoft Store możemy podarować znajomym gry dedykowane platformie PC

Aby zakupić konkretny tytuł w formie prezentu, należy zwyczajnie wybrać odpowiednią opcję widoczną na karcie towaru. Później wystarczy wpisać adres mejlowy odbiorcy lub jego Gamertag i gotowe. Mimo wszystko warto pamiętać o pewnych ograniczeniach. Mianowicie potencjalni nabywcy mogą zakupić maksymalnie dwa produkty z rabatem (łącznie 10 w ciągu dwóch tygodni). Oprócz tego przekazywanie darmowych gier, kupno wirtualnej waluty, czy produkcji w preoderze jest zabronione. Jak zaznaczył starszy dyrektor marketingu Microsoft Store, John Smitch wszystkie tytuły na PC powinny być dostępne w Microsoft Store od wczoraj. Jeśli więc ktoś z waszych znajomych obchodzi np. urodziny, to już wiecie co możecie mu podarować.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Od teraz w Microsoft Store gry na PC podarujemy w formie prezentu

 0