Odzyskano 20000$ przekazanych streamerom przez nastolatka. Twitch odmówił zwrotu i pomocy

Odzyskano 20000$ przekazanych streamerom przez nastolatka. Twitch odmówił zwrotu i pomocy

W ubiegłym miesiącu pisaliśmy o dość nietypowym przypadku utraty pieniędzy przez nastolatka. Chłopak przepuścił oszczędności swojej matki, płacąc za subskrypcje na Twitch, które sięgały 24,99 USD miesięcznie, kupował Bitsy - wirtualne towary używane do cheerowania w wiadomościach na czacie i przekazywał nieograniczone darowizny różnym streamerom. Łącznie dzieciak  między 14 a 30 czerwca wydał 19870,94 dolarów z konta matki. Część z tych pieniędzy trafiła do popularnych stramerów, takich jak TFUE, Gorb i Ewokttv, a także sportowców w tym Kurta Benkerta - rozgrywającego Atlanta Falcons i Meyersa Leonarda z Miami Heat. Bank odmawiał zwrotu obciążenia karty, jednak historia ma pozytywne zakończenie, bo matce właśnie udało się odzyskać pieniądze.

Nastolatek przepuścił 20000 dolarów oszczędności swojej matki na Twitch. Na szczęście tym razem udało się odzyskać pieniądze, choć nie dzięki samej platformie Twitch, która nie była chętna do pomocy.

Matka skontaktowała się oczywiście ze swoim bankiem, ale powiedziano jej, że jeśli nie wniesie oskarżenia, to wydarzenie zostanie uznane za oszustwo przyjacielskie, które ma miejsce, gdy konsument dokonuje zakupu online za pomocą własnej karty kredytowej, a następnie żąda obciążenia zwrotnego z banku wydającego po otrzymaniu zakupionych towarów lub usług. W rozmowie z Dot Esports, kobieta powiedziała, że prawie wszystkie pieniądze zostały już jednak zwrócone, ale nie dzięki bankowi, streamerom, czy bezpośrednio palatformie Twitch. Udało się odzyskać niemal 20 tysięcy dolarów po skontaktowaniu się z firmą Xsolla, której Twitch używa do procesowania płatności. Agent firmy powiedział, że otrzymała ona korekty płatności, a konto zostało "trwale zablokowane, aby zapobiec przyszłym nieautoryzowanym naliczeniom".

Matka powiedziała, że ​​Twitch nie był w żaden sposób pomocny, całkowicie ignorując kobietę, co było „najbardziej frustrującą rzeczą ze wszystkich”. Wysłała list polecony zarówno do CEO Twitcha, Emmetta Sheara, jak i do zespołu prawnego Amazon, ale nie otrzymała żadnej odpowiedzi. Ponadto konto Twitcha syna zostało nagle zamknięte po tym, jak wypełniła formularz pomocy online, co spowodowało „utratę wszystkich informacji o transakcjach”. Nie wiadomo, czy skontaktowano się ze streamerami Twitcha, którzy otrzymali pieniądze, jednak z pewnością słyszeli o sprawie. Syn ma zakaz korzystania z Twitcha, a grać może maksymalnie przez godzinę dziennie i to pod nadzorem. Dodatkowo ma nakaz utrzymywania "pozytywnych interakcji z rodziną".

Pokaż / Dodaj komentarze do: Odzyskano 20000$ przekazanych streamerom przez nastolatka. Twitch odmówił zwrotu i pomocy

 0