Oglądanie filmów na YouTube z blockerami reklam przestanie być możliwe? Firma testuje nowe podejście

Oglądanie filmów na YouTube z blockerami reklam przestanie być możliwe? Firma testuje nowe podejście

YouTube to dość popularna platforma przepełniona różnymi materiałami, która czerpie zyski z reklam. Te są z kolei blokowane przez dedykowane do tego narzędzia, aczkolwiek serwis Google ostatnio zaczął intensywniej walczyć z tym zjawiskiem. YT jeszcze bardziej przykręca śrubę.

Używasz blockera reklam na YouTube? Trzy ostrzeżenia, a potem koniec z oglądaniem filmów

W zeszłym miesiącu pisano o komunikacie, jaki otrzymuje część użytkowników platformy, z którego wynika, że korzystanie z blockerów reklam jest złe, generuje straty firmie i jeżeli ktoś nie chce oglądać płatnych treści, niech skorzysta z YouTube Premium. Początkowo nie niosło to za sobą większych konsekwencji, lecz użytkownik Reddita Reddit_n_Me pisze, że teraz wyskakujące okienko zawiera trzy ostrzeżenia skierowane do osób stosujących wtyczki do blokowania reklam. Po wykorzystaniu limitu serwis ma blokować odtwarzacz wideo. W okienku widnieje ponadto odnośnik do YouTube Premium, oraz przycisk wyłączający reklamy. W pierwszym punkcie znajduje się również dodatkowe zdanie, w którym prosi się użytkowników o wyłączenie blokowania reklam.

YoTube daje teraz trzy ostrzeżenia użytkownikom stosującym blockery reklam, po ich przekroczeniu ma blokować odtwarzacz wideo.

YouTube blokuje odtwarzacz wideo osobom korzystajcym z adblockerów

Nie jest to już zwykły komunikat zachęcający do wypróbowania abonamentu Premium tylko grożenie uniemożliwieniem oglądania jeżeli korzystamy z blockera reklam. Jedna osoba wskazuje w wątku Reddit, że uBlock Origin nie wydaje się być jeszcze zablokowany. Są to jednak testy na ograniczonej grupie użytkowników i aplikacji, więc kwestia czasu aż restrykcje dotkną także przytoczone narzędzie. Zanim ad-blocki stały się popularne ludzie korzystali z YouTube Vanced podobnego do Premium. Usługę zamknięto jednak w marcu 2022 roku.

YouTube Premium niebawem jedyną alternatywą?

Działanie YouTube da się w pewnym stopniu zrozumieć. Firma bazuje na wpływach z reklam, a w przypadku blokady traci na nich. Z drugiej strony chce zarabiać również na subskrypcji Premium, dlatego proponuje dezaktywację reklam w ramach pakietu licząc, że ludzie dadzą się przekonać. YouTube Premium kosztuje 23,99 złotych miesięcznie, lecz można wypróbować abonament przez 30 dni za darmo. YT Premium oprócz braku reklam umożliwia pobieranie i zapisywanie filmów, aby potem odtworzyć je offline. Jest też biblioteka Music.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Oglądanie filmów na YouTube z blockerami reklam przestanie być możliwe? Firma testuje nowe podejście

 0