Ogromna płyta główna z 32 portami SATA z dedykacją dla górników kryptowaluty Chia

Ogromna płyta główna z 32 portami SATA z dedykacją dla górników kryptowaluty Chia

Niedawno pisaliśmy, że w Chinach w zaskakującym tempie rośnie popularność waluty Chia, co wywołało wzrost cen dysków HDD i SSD (waluta ta wykorzystuje przestrzeń dyskową). Idąc za ciosem, chiński producent płyt głównych Onda wypuścił nową konstrukcję, która obsługuje do 32 dysków SATA HDD i SSD jednocześnie. Producenci już pracują nad wprowadzeniem dedykowanych górniczych dysków SSD do pozyskiwania Coin i wygląda na to, że płyty główne również będą dostosowane do tej  kryptowaluty. Nowa płyta to Onda B365 D32-D4 Magic Edition, która zawiera łącznie 32 porty SATA.

Onda B365 D32-D4 Magic Edition to gigantyczna płyta główna, która umożliwia podłączenie 32 dysków o pojemności do 448 TB.

Płyta główna jest oparta na chipsecie Intel B365 i zawiera cztery gniazda DDR4 DIMM oraz jedno gniazdo PCIe Gen 3.0 x16 i PCIe 3.0 x1. Płyta ma pokaźny rozmiar 530 mm x 310 mm, a zasilanie jest dostarczane przez 24-pinowy port ATX i dwa 8-pinowe złącza dla procesora. W zasadzie jest to płyta mATX z rozbudowaną sekcją połączeń SATA.  Płyta główna ma łącznie sześć 6-pinowych złączy do zasilania portów SATA, które obsługują do 448 TB pojemności w standardach HDD lub SSD NVMe.

Proces wydobywania Chia wymaga dużej ilości wolnego miejsca oraz wykonywania operacji odczytu i zapisu. W tym przypadku wytrzymałość (TBW) jest równie ważna jak szybkość, więc konsumenckie dyski SSD nie są najlepszym wyborem do wydobywania ze względu na ich niższą wytrzymałość. Wykonywanie tych operacji znacznie skróci żywotność dysku SSD. Dlatego górnicy polują przede wszystkim na dyski twarde i dyski SSD przeznaczone do centrów danych. Nie znamy ceny tej płyty głównej, ale jest ona już sprzedawana bezpośrednio górnikom, którzy używają jej do pozyskiwania kryptowaluty Chia.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Ogromna płyta główna z 32 portami SATA z dedykacją dla górników kryptowaluty Chia

 0